HUG – czyli o sztuce, ludziach i wykluczeniu 24.02.16 Debata (środa), godz. 18, Beautiful Tube, poziom I wstęp bezpłatny (Wednesday), 6 PM, Beautiful Tube on level 1, admission free

HUG to wielowymiarowy projekt, którego tematem jest problem wykluczenia. Działania z nim związane odbywały się we Wrocławiu od kwietnia do czerwca 2015 roku. Przyczynkiem do rozmów z napotkanymi przypadkowo osobami było otwarte pytanie: “w jaki sposób dotyka Cię problem wykluczenia społecznego?”. W trakcie udzielania odpowiedzi każdy z pytanych miał możliwość odciśnięcia swojej dłoni w plastycznej porcelanie, która później została wypalona w piecu. Tak powstałe odciski nabrały trwałości i stały się poręczami na jednym z wrocławskich mostów. Przeprawa, z racji wąskiej konstrukcji, zmuszała przechodniów do chwycenia za barierkę – dokonania symbolicznego aktu uścisku i pojednania z wykluczonymi, których nagrane i odtwarzane wypowiedzi można było usłyszeć.

www.hugmosty.pl

Zrealizowaliśmy główną ideę projektu. Zdemontowaliśmy barierkę. Zdokumentowaliśmy proces i zarchiwizowaliśmy materiały ze spotkań. Posłużyły one (i służą nadal) jako materiał badawczy dla antropologów i socjologów. Rozeszliśmy się do swoich domów. I co dalej? Pragniemy spotkać się z Wami, aby wspólnie zastanowić się nad dalszymi losami 250 porcelanowych elementów. Mając świadomość, że nie są one naszą własnością chcemy, aby powróciły do przestrzeni publicznej.
Karina Marusińska

Kurator debat Curator of debates Bartek Lis Dodano: 12.02.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
Spotkanie i warsztat z artystką Kariną Marusińską oraz innymi realizatorami projektu Meeting and workshop with Karina Marusińska and other people involved in the project Fot. Krzysiek Orłowski, źródło: www.marusinska.pl Photo: Krzysiek Orłowski, source: www.marusinska.pl