Uczestnictwo wrocławian w kulturze. Diagnoza społeczna 05.03.15 Debata (Czwartek), godz. 18.00, Beautiful Tube, wstęp wolny (Thursday), 6:00 PM, Beautiful Tube, free admission

Wrocławska Diagnoza Społeczna 2014 to zakończony właśnie projekt socjologicznych badań mieszkańców Wrocławia będący efektem współpracy nawiązanej w obszarze szeroko rozumianej polityki społecznej, pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim i Urzędem Miejskim Wrocławia. WDS 2014 to jedne z największych badań społecznych poświęconych mieszkańcom miasta.

W ramach realizowanego projektu badacze z UWr zajęli się kwestią wielowymiarowej oceny kondycji mieszkańców Wrocławia. Obecne spotkanie poświęcone będzie problemom spędzania czasu wolnego i uczestnictwa w kulturze mieszkańców Wrocławia a także refleksji na temat relacji między kulturą (uczestnictwem w kulturze) jako konsumpcją a funkcjonowaniem miast.

Kurator Curator Bartek Lis Dodano: 2.03.15 Udostęnij: Facebook, Twitter
Spotkanie z dr Jackiem Plutą oraz dr hab Mateuszem Błaszczykiem - współautorami Wrocławskiej Diagnozy Społecznej 2014

Na spotkaniu będziemy zastanawiali się nad tym:

- jakie są uwarunkowania aktywnego uczestnictwa w kulturze i praktykach wolnoczasowych?

- jaki jest potencjał uczestnictwa mieszkańców w płatnej kulturze?

- jak mieszkańcy postrzegają możliwości i bariery aktywnego spędzania czasu wolnego i uczestnictwa w kulturze?

- kto jest narażony na wykluczenie z uczestnictwa w kulturze?
Meeting with Jacek Pluta, PhD, and Mateusz Błaszczyk, PhD – co-authors of the 2014 Wrocław Social Diagnosis

During the meeting we will think about:

- what are the determinants of active participation in culture and leisure activities?

- what is the potential of Wrocław dwellers’ participation in non-free culture?

- what is the inhabitants’ perception of the possibilities of and barriers to active forms of leisure and participation in culture?

- who is prone to being excluded from participation in culture?
Audience at a Frontier Fiesta show, 1950. Special Collections, University of Houston Libraries Audience at a Frontier Fiesta show, 1950. Special Collections, University of Houston Libraries