ABC Projektariatu. O nędzy projektowego życia 08.06.16 Dyskusja (środa), godz. 18.00, Beautiful Tube, 1 piętro, wstęp bezpłatny (Wednesday), 6.00 PM, Beautiful Tube on 1 floor, free admission

Zapraszamy na spotkanie z Kubą Szrederem, autorem książki „ABC Projektariatu. O nędzy projektowego życia” – raportu z życia ludzi, którzy nie posiadają nic oprócz swojej gotowości do włączenia się w projekt.

Książka Kuby Szredera – (nie)zależnego kuratora i teoretyka od ponad piętnastu lat pracującego i żyjącego w projekcie – jest zapisem pomruku projektowej maszynerii, która choć urządza nasze życie, pozostaje na marginesach pola widzenia. „ABC Projektariatu” to zapis podróży po świecie sieci, gdzie wszystko rozpływa się w ciągłej „międzyprojektowej” cyrkulacji i w którym żadna pozycja nie jest dana raz na zawsze.

Jednocześnie książka jest medytacją nad możliwościami oporu wobec projektowych mechanizmów. Zadaje pytanie, jak własne projekty realizować wedle ideałów równości, samorządności czy solidarności w sytuacji, kiedy przetrwanie w projektowym świecie wymaga podejmowania działań zupełnie z tymi ideałami sprzecznych.

———————————

Kuba Szreder – niezależny kurator interdyscyplinarnych projektów z pogranicza sztuki, krytycznej refleksji i społecznych eksperymentów. Redaktor wielu książek i katalogów oraz autor tekstów z zakresu socjologii i teorii sztuki. Inicjator Wolnego Uniwersytetu Warszawy. W swojej pracy teoretycznej analizuje formy produkcji kulturowej w kontekście późnego kapitalizmu.

Książka ukazała się 28 kwietnia nakładem wydawnictwa Fundacji Bęc Zmiana

Dodano: 27.05.16 Udostęnij: Facebook, Twitter