BOOKTALK — rozmowy o książkach fotograficznych 27.06.13 Dyskusja Czwartek 27.06.2013
Godzina 18:00
Muzeum Współczesne Wrocław, "Beautiful Tube”
Thursday 27.06.2013
Wroclaw Contemporary Museum,
"Beautiful Tube"

Booktalk to praktykowana od początku zeszłego wieku, forma krótkich pogadanek mających na celu przekonanie publiczności do czytania książek. Cykl spotkań zatytułowanych Booktalk – rozmowy o książkach fotograficznych, choć w swojej formule odbiegający od oryginalnego wzorca, będzie służył podobnemu celowi – w tym wypadku “czytaniu” książek fotograficznych. Spotkania będą miały charakter luźnej dyskusji z twórcami, wydawcami i projektantami książek, otwartej na interakcję z publicznością. W każdym spotkaniu uczestniczyć będzie gość specjalny online.

O książkach fotograficznych mówi się w Polsce coraz więcej. Ale czy mówi się o nich wystarczająco dużo? Boom na tzw. photo-books, który rozpoczął się parę lat temu na Zachodzie powoli dociera do naszego kraju. Jaka jest u nas rzeczywistość tworzenia, wydawania i sprzedawania książek fotograficznych? Artyści przyjmują różnorodne taktyki wydawnicze: limitowane serie, funraising, selfpublishing, affordable photo-books, ziny, print on demand. Które z nich mają szansę w naszych warunkach i które z nich mogą przysłużyć się rozpowszechnieniu książki fotograficznej w Polsce? Na te i inne tematy postaramy się odpowiedzieć podczas dyskusji z naszymi gośćmi.

Druga część spotkania odbędzie się w języku angielskim. Naszym gościem będzie Jason Fulford z wydawnictwa JanL Books. Jason Fulford jest nie tylko wydawcą i edytorem, ale także twórcą kilku książek o zabarwieniu filozoficzno-humorystycznym. Wśród nich znajdują się min. “Crushed” czy “Mushroom Collector”.

W trakcie spotkania zapytamy Jasona o to jak wygląda wydawanie książek fotograficznych w Stanach, o jego najbliższe plany wydawnicze, a także o jego najnowszą książkę oraz o drugie życie zbieracza grzybów.

Zaproszeni goście:

Michał Łuczak I Sputnik Photos