„Spotkanie w przejściu” — popołudnie z Laboratorium Awangardy 13.06.13 Będzie Jest Było, Dyskusja, Edukacja, Wydarzenie specjalne 13.6.13 (czwartek),
przejście pod pl. Strzegomskim oraz polana obok muzeum,
udział bezpłatny
13.6.13 (Thursday),
the subway under Strzegomski Square and meadow outside the museum,
free admission

Muzeum Współczesne Wrocław uczestniczy w projekcie Laboratoriów oraz Instytutu Głębokiej Kultury w ramach przygotowań do obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 13 czerwca w przejściu pod pl. Strzegomskim i w okolicach MWW oficjalnie zainauguruje swoją działalność Laboratorium Awangardy.

PROGRAM „SPOTKANIA W PRZEJŚCIU”:

15.30 – 17.30 Otwarte warsztaty i działania performatywne w przestrzeni przejścia podziemnego pod pl. Strzegomskim. Na wracających z pracy przechodniów czekać będzie dziesięciometrowa panorama przedstawiająca otaczające MWW osiedle Szczepin. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję wejść w rysunkowy dialog z obrazem, dodając do niego nowe elementy i swobodnie przekształcając wizualność okolicznych podwórek.

Równoległa atrakcja popołudnia to otwarte działanie „Dobra luksusowe”, w formie nawiązujące do tożsamości miejsca – przejścia podziemnego, które na co dzień wypełnione jest drobnymi stoiskami handlowymi. Zarówno sama akcja jak i performans Teatru Ej Aj, wykorzystujący ostatnie wydanie Magazynu Luxus w formie muzealnej “Jednodniówki”, stworzą pomost pomiędzy przestrzenią tunelu i muzeum, zachęcając do darmowego zwiedzenia wystawy grupy LUXUS.

17.00 – 18.30 dyskusja „Rozmowy w przejściu”. W związku z inauguracją działalności Laboratorium Awangardy, jego twórcy postarają się opowiedzieć, w jaki sposób rozumieją oddolność działań w ramach przygotowań do obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016, podyskutują o tym, czym jest partycypacyjne podejście do tworzenia kultury, oraz wytłumaczą, na czym polega sam koncept Laboratoriów. W dyskusji wezmą udział m.in.: Krzysztof Czyżewski, Dorota Monkiewicz, Magdalena Pietrewicz i Maciej Masztalski, a spotkanie poprowadzi Jacek Żakowski.

19.00 – 20.30 warsztaty dla dorosłych „Od socjologa do animatora kultury i z powrotem”. Stworzymy mapę problemów Szczepina oraz zastanowimy się, jak przy pomocy badań społecznych trafnie diagnozować a następnie animować kulturalnie przestrzeń tego osiedla. Warsztat będzie początkiem innych działań społeczno-animacyjnych, które MWW będzie współorganizować późnym latem i jesienią 2013 roku. Prowadzenie: Bartek Lis, wstęp wolny. Miejsce: polana w pobliżu „Pociągu do nieba”. Liczba miejsc ograniczona, zapisy do 11.6.13 pod adresem: b.lis@muzeumwspolczesne.pl

Kuratorzy Laboratorium Awangardy: Curators of the Laboratory of Avantgarde: Bartek Lis, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska Dodano: 4.06.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
Przejście pod pl. Strzegomskim Subway under Strzegomski Square