Szukaj,
,

BIP,
Abstrakcja, czy szara rzeczywistość? Plener malarski 27.04.19 (sobota) godz. 14.00–16.00, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy (Saturday), 2.00–4.00 pm, admission free, prior registration is necessary

UWAGA! ZMIANA TERMINU

Pierwszy plener malarski w przestrzeni Muzeum Współczesnego Wrocław otworzy nam oczy na krajobraz, który napotykamy. Rozejrzymy się wokół. Nasze spojrzenia przykują abstrakcyjne obrazy. Czy uda nam się oddać rzeczywistość za pomocą plamy i specyficznych podziałów? Czy jednostajny krajobraz znuży nas, a może wywoła kontemplacyjny charakter spotkania? Przy wyciszających dźwiękach zamalujemy, nałożymy warstwy, pościeramy, pomieszamy kolory polskiej rzeczywistości.

Podczas warsztatów inspirowanych wystawą Ignacy Czwartos. Malarz Polski przybliżymy również twórczość artysty, opowiemy czym jest Otwarta Pracownia i co wspólnego ma z nią Ignacy Czwartos. Przyglądniemy się malarstwu abstrakcyjnemu m.in. na przykładzie Malewicza czy Mondriana.

Natomiast Mateusz Skrzypicki zabierze nas w dźwiękową podróż pełną polskiego krajobrazu natury, wykorzystując nagrania terenowe oraz elektroniczną syntezę dźwięku.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Bryła.

Krzysztof Bryła – absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym. Artysta, malarz, edukator. Instruktor rysunku i malarstwa dla dzieci i dorosłych. W latach 2015–2017 koordynował działania Pracowni Komuny Paryskiej 45 w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W 2016 roku nominowany do nagrody WARTO w kategorii sztuki wizualne. Uczestnik licznych wystaw m.in. w Galerii Kordegarda (Warszawa), BWA Awangarda i CK Agora (wrocław), MOCAK (Kraków).

Dodano:1.04.19 Udostępnij: Facebook, Twitter
Ilość miejsc ograniczona,
decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy:
n.golubowska@muzeumwspolczesne.pl
Limited enrolment on a first-
-come first-served basis.

Prior enrolment:
n.golubowska@muzeumwspolczesne.pl).
Ignacy Czwartos, "Abstrakcja", 2007–2012, fot. Małgorzata Kujda Ignacy Czwartos, "Abstrakction", 2007–2012, photo by Małgorzata Kujda
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ