Szukaj,
,

BIP,
Akcja–Zastępstwo. Alternatywne oprowadzanie po wystawie “Praktyka okupacji dzieła” 15.09.18 (sobota), godz. 13.30, poziom 0, wstęp bezpłatny (Saturday), 1.30 PM, ground floor, free admission

Muzeum Współczesne Wrocław i TIFF Festival 2018 zapraszają na alternatywne oprowadzanie po wystawie Praktyka okupacji dzieła, które poprowadzi Maciej Bujko – dyrektor programowy TIFF Festival.

Wystawa rozgrywa się w bliżej nieokreślonej, wydaje się, że dalekiej przyszłości. Udostępniona zwiedzającym po latach zamknięcia sala muzealna ujawnia nagle przerwane dochodzenie prowadzone przez zespół badawczy. W trzeciej dekadzie XXI wieku prowadzili oni śledztwo, które miało na celu ustalenie prawdziwego autorstwa prac znajdujących się w kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław. Wyciągnięte z magazynów obiekty stały się przedmiotem badania osób, które starają się ustalić ich autorstwo oraz wkład dotychczas nierozpoznanych twórców i twórczyń. Kto był pomysłodawcą? Kto brał udział w powstawaniu i współtworzył wybrane dzieła sztuki? Jakie elementy indywidualnego i zbiorowego dorobku ludzkości zostały zawłaszczone przez artystki i artystów?

Więcej informacji o wystawie >>>

Dodano:10.09.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
fot. Jerzy Wypych photo by Jerzy Wypych
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ