Szukaj,
,

BIP,
„ALTHAMER HAPTYCZNIE” — zwiedzanie wystawy i warsztaty 02.03.13–23.03.13 2, 16, 23 marca (soboty), godz. 15.00
Czas: około 90 minut
Liczba miejsc ograniczona, udział bezpłatny.
Zapisy: b.lis@muzeumwspolczesne.pl
2, 16, 23 March (Saturdays), 3.00 PM
Duration: approx. 90 minutes
The number of spaces is limited, free admission.
Enrolment: b.lis@muzeumwspolczesne.pl

Od 15 lutego w Muzeum Współczesnym Wrocław można oglądać wystawę rzeźb Pawła Althamera „Polietylen. W ciemnościach”. Do Wrocławia przybyło 38 rzeźb, które pokazywane są po raz pierwszy w zupełnie nowych okolicznościach. Przestrzeń dawnego, poniemieckiego schronu przeciwlotniczego jest miejscem bardzo specyficznym. Okrągły kształt, grube, wykonane z zimnego betonu ściany, brak okien – wszystko to sprawia, że ciemność, brak światła staną się faktycznymi współ-bohaterami tej wystawy. Liczymy, że będą uzupełniać, „otulać” polietylenowe postaci. Jesteśmy bardzo ciekawi sensów i znaczeń, które zaprezentowanie obiektów w takich warunkach, może sprowokować.

„Althamer Haptycznie”, to pomysł trzech warsztatów, podczas których zainteresowane osoby będą mogły wziąć udział w wyjątkowym oprowadzaniu, podczas którego będzie można dotykowo „zwiedzać” wybrane rzeźby Althamera. Pod okiem konserwatorki, z ciekawymi opowieściami o materiałach, które często stają się tworzywem dla artystów, wrocławianie i wrocławianki będą mieli okazję ciekawie spędzić sobotnie popołudnie. Zwiedzanie zostanie poprzedzone krótkim wstępem, zakończy się zaś zabawą, podczas której uczestnicy będą mogli wykonać odlewy swoich twarzy (maski).

Szczególnie zapraszamy osoby niewidome i słabo widzące, również z opiekunami. Liczba miejsc jest ograniczona. Haptyczne zwiedzanie dla osób powyżej 15 roku życia. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń wraz z podaniem daty spotkania, w którym chcieliby Państwo wziąć udział: b.lis@muzeumwspolczesne.pl

Katarzyna Mikstal
Bartek Lis
Magdalena Skowrońska