Szukaj,
,

BIP,
Artysta przy pracy. Spotkanie z Piotrem Bujakiem na montażu wystawy “Red is Bad” 06.06.18 (środa), godz. 12.00–17.00, poziom 0, wstęp bezpłatny

do spotkania można dołączyć w dowolnym momencie między godz. 12.00 a 17.00
(Wednesday), noon – 5 PM, ground floor, free admission

You can join the meeting at any time between noon and 5 PM

Czy miałaś/-eś okazję porozmawiać z artystą w mniej oficjalnej sytuacji? Wiesz co to za uczucie współtworzyć pracę prezentowaną na wystawie? Czy kiedykolwiek widziałaś/-eś montaż wystawy od kuchni? Spotkanie z Piotrem Bujakiem na montażu wystawy Red is Bad, będzie okazją do doświadczenia tych niecodziennych wydarzeń.

Piotr Bujak jest artystą krytycznym i na swój sposób bezczelnym. W działaniach sięga po strategie umożliwiające szybkie reagowanie i wykorzystanie minimalistycznych środków formalnych. Stosuje idee do it yourself – wyrażającą koncepcję samodzielnego, relatywnie prostego wytwarzania i działania, hit-and-run – strategię szybkiego ataku i wycofywania się, charakterystyczną dla partyzancko-militarnych działań podjazdowych, a także sięga po zjawisko trollingu charakterystyczne dla przestrzeni Internetu. Formalny rygor skrzyżowany jest jeszcze z dwoma zasadami: low budget oraz quick and dirty zakładającymi nonszalancję oraz wykluczenie lub ograniczenie środków finansowych do minimum.

Więcej informacji o wystawie >>>

Piotr Bujak (ur. 1982, Będzin) – artysta interdyscyplinarny, poruszający się pomiędzy sztuką wideo, instalacją i sztuką obiektu, autor tekstów i aktywista kulturalno-polityczny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2009) oraz San Francisco Art Institute (2012). Stypendysta fundacji Fulbrighta oraz rządu Japonii. Doktorant Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, aktualnie (od 2017) realizujący pobyt badawczy na Tokijskim Uniwersytecie Sztuki. Wychowanek Lynn Hershman i Stephanie Syjuco. Zainteresowany łączeniem punkowej kultury kontestacji, minimalizmu, konceptualizmu, neoawangardy, sytuacjonizmu, appropriation art i dyskursu krytycznego. Opierając się na strategiach low budget, quick and dirty, do it yourself i hit and run, w swojej pracy twórczej zajmuje się głównie zagadnieniami związanymi z patologiami neoliberalizmu, przemocą, tożsamością, dziedzictwem kulturowym i polityką. Często eksperymentuje z przedmiotami znalezionymi i produktami konsumenckimi.

Dodano:28.05.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Piotr Bujak, "Okrążenie I", 2015, działanie site-specific, fotografia analogowa (fot. Dominik Stanisławski). Dzięki uprzejmości artysty Piotr Bujak, "The Lap I", 2015, site-specific work, analogue photography (photo: Dominik Stanisławski). Courtesy the artist
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ