Szukaj,
,

BIP,
BAW! Baby Art Walk / Praktyka okupacji dzieła 29.09.18 (sobota), godz. 12.00, parter, wstęp bezpłatny (Saturday), 12.00 PM, ground floor, free admission

Fundacja Art Transparent, #Muzealniaki i Muzeum Współczesne Wrocław zapraszają na spacer z cyklu Baby Art Walk – wydarzenie towarzyszące Międzynarodowej Konferencji Wyszehradzkiej #muzealniaki – muzeum nie tylko dla dużych!

Jesteś młodą mamą, albo młodym tatą?
Niedawno mały dzidziuś
przewrócił Ci życie do góry nogami?
Masz ochotę wyrwać się na chwilę
z zaklętego kręgu dom-lekarz-spożywczak-apteka?
Tęsknisz za swoim dawnym życiem
i zastanawiasz się, kiedy znów
wyjdziesz z domu i zrobisz coś ciekawego?

To świetnie!
Właśnie trafiłeś na dobrą inicjatywę!

BAW! Baby Art Walk to wspólne spacery i odwiedziny we wrocławskich instytucjach kultury, galeriach, muzach itp. oraz spotkania z artystami lub oprowadzania kuratorskie po aktualnych wystawach. Razem będziemy zwiedzać wystawy, dyskutować o współczesnych problemach, a czasem po prostu pójdziemy na kawę i pogadamy o wesołym losie rodzica.

Podczas wrześniowego oprowadzania zwiedzimy wystawę Praktyka Okupacji Dzieła, zorganizowaną w ramach współpracy MWW z TIFF Festival. Wystawa rozgrywa się w bliżej nieokreślonej, wydaje się że dalekiej, przyszłości. Wyciągnięte z muzealnych magazynów obiekty z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław stały się przedmiotem dochodzenia osób starających się ustalić ich autorstwo i wkład dotychczas nierozpoznanych twórców i twórczyń.

Kto był pomysłodawcą, brał udział w powstawaniu, współtworzył wybrane dzieła sztuki? Jakie elementy indywidualnego i zbiorowego dorobku ludzkości zostały zawłaszczone przez artystki i artystów?

Podczas oprowadzania udamy się w podróż do przyszłości i wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytania, zadane przez twórców wystawy. Drugą części spotkania spędzimy w muzealnej kawiarni, gdzie w swobodnej atmosferze porozmawiamy o tym, co nas aktualnie zajmuje.

Dodano:4.09.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ