Szukaj,

BIP,
Bliżej Sztuki. MWW dla Seniorów
— marzec
13.03.19 (środa), godz. 13.00–15.00, wstęp bezpłatny (Wednesday), 1.00–3.00 pm, free admission

Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów na popołudniowe spotkania ze sztuką współczesną. Dwugodzinne zajęcia obejmują aktywne zwiedzanie wystawy oraz wymianę refleksji przy filiżance herbaty.

Podczas marcowego oprowadzania po wystawie Ignacego Czwartosa Malarz polski prześledzimy tropy, do których odnosi się artysta w swoich obrazach. Na początku udamy się w podróż po historii sztuki, aby rozszyfrować nawiązania do tradycji europejskiego modernizmu oraz twórczości artystów takich jak Jerzy Nowosielski czy Andrzej Wróblewski. W drugiej części zajęć przyjrzymy się obrazom, odnoszącym się do najnowszej historii Polski. Wybrane prace będą okazją do dyskusji na temat mechanizmów konstruowania pamięci zbiorowej oraz roli historycznych narracji w sztuce.

Zbiórka przy kasie (poziom 0).

Zgłoszenia przyjmujemy do trzech dni przed każdym spotkaniem
mailowo: a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl
telefonicznie: 71-356-42-53 lub 514 937 971
lub osobiście: w kasie muzeum, poziom 0.

Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Dodano:4.03.19 Udostępnij: Facebook, Twitter
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ