Szukaj,

Bliżej Sztuki. MWW dla Seniorów
— maj
09.05.18–12.05.18

Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów na popołudniowe spotkania ze sztuką współczesną. Dwugodzinne zajęcia obejmują oprowadzanie po wystawie oraz wymianę refleksji przy filiżance herbaty.

terminy zajęć:
9.05 (środa), godz. 13.00–15.00

Czy sztuka może być bezinteresowna? Jak odczytać intencje artysty? Czy zawsze jest to konieczne? Magdalena Kotkowska poprzez swoje prace na wystawie Nic w zamian zastanawia się nad czytelnością gestów artystycznych. Zainspirowani taką perspektywą spróbujemy zastanowić się, dlaczego sztuka współczesna bywa trudna w odbiorze oraz czy do pełnego jej zrozumienia konieczna jest specjalistyczna wiedza? A może wystarczy trochę dobrych chęci i otwarta głowa?

12.05 (sobota), godz. 13.00–15.00

Sobotnie zajęcia odbędą się w ogrodzie społecznym na terenie zielonym za Muzeum Współczesnym Wrocław. Podczas spotkania zainaugurujemy nowy sezon Nieużytków sztuki czyli projektu artystycznego autorstwa Elżbiety Jabłońskiej, który realizujemy od 2014 roku. Podczas warsztatów rozpoczniemy pierwsze prace ogrodnicze. Nie zbraknie też muzyki, wspólnego grillowania oraz wylegiwania się na słońcu. Serdecznie zachęcamy, aby na zajęcia przyjść z całą rodziną.
Więcej informacji o projekcie Nieużytki Sztuki >>>

Zbiórka przy kasie (poziom 0).

Zgłoszenia przyjmujemy do trzech dni przed każdym spotkaniem
mailowo: a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl
telefonicznie: 71-356-42-53 lub 514 937 971
lub osobiście: w kasie muzeum, poziom 0.

Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie.

Dodano:11.04.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ