Boczne wejście – warsztaty i akcje artystyczne w przestrzeni instalacji interaktywnej “Uzewnętrzniacz” 03.12.14–17.12.14 Będzie Jest Było, Edukacja, Wydarzenie specjalne

Zapraszamy do udziału w warsztatach inspirowanych tematycznie wystawą interaktywną “Uzewnętrzniacz”, które odbędą się w ramach programu “Boczne Wejście” realizowanego przez MWW.

3-4.12.2014 Warsztaty z Maurycym Gomulickim

Zadaniem uczestników warsztatów będzie skonfrontowanie się z Wiosną jako podmiotem / przedmiotem refleksji / akcji, ze szczególnym uwzględnieniem potencjału konceptualnego
i estetycznego podjętych działań twórczych.
Warsztaty będą miały charakter konsultacji,
dyskusji i artystycznych eksperymentów
,
a ich zwieńczeniem będzie prezentacja realizacji w przestrzeniach Muzeum Współczesnego Wrocław.
Warsztaty kierowane są do studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

17.12.2014 Warsztat obróbki ciał

Wystawa interaktywna “Uzewnętrzniacz”, skłania wchodzącego z nią w dialog do pracy z obrazem
i ciałem oraz swobodnej ekspresji wewnętrznej dzikości i nieokiełznania. Autorka instalacji Patrycja Mastej poprowadzi warsztaty, w czasie których uczestnicy poprzez ciało będą pracować nad jego obrazem i na odwrót. Warsztaty są otwarte dla wszystkich chętnych. Zgłoszenia prosimy wysyłać do 16.12.14 na adres:
trenuj@muzeumwspolczesne.pl

17.12.2014 Finisaż – akcja na żywo

Podsumowanie tegorocznego programu “Boczne Wejście” rozpoczniemy akcją performatywną grupy “l’śnią” na poziomie 0, która w zaskakujący sposób wprowadzi widzów w stan twórczego pobudzenia. Niecodzienne doznania czekają widzów także w przestrzeni interaktywnej instalacji “Uzewnętrzniacz”. To także ostatnia okazja by zobaczyć prace zrealizowane przez uczestników obu warsztatów.

Plan działań:

15.30- 17.30 Warsztat obróbki ciał

18.00 Finisaż + akcja na żywo (l’śnią)

Zatem “ku wiośnie” i uzewnętrznieniu!

Współorganizator wydarzenia:

Materiały do pobrania Download files Warsztaty z M. Gomulickim - opis Warsztatyz M.Gomulickim - inspiracje wizualne Kuratorka Curator Magdalena Skowrońska Dodano: 25.11.14 Udostęnij: Facebook, Twitter
Planowane działania stanowią kontynuację współpracy MWW z Samorządem Studenckim ASP we Wrocławiu, która zyskała przewrotną nazwę "Boczne wejście", odwołującą się do praktyki wchodzenia tylnym wejściem do instytucji, wchodzenia w sposób uprzywilejowany lub też ukradkowy, niezauważony.
W roku 2013 były studenci wzięli udział w serii warsztatowych spotkań z Jiřím Kovandą, które towarzyszyły jego wystawie pt. "Jeszcze tu nie byłem".
Więcej info.: http://goo.gl/32MB5i
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej