Szukaj,
,

BIP,
CO KRYJE SCHRON? WAKACJE W MWW 13.08.12–19.08.12

W trzecim tygodniu sierpnia zapraszamy na wakacyjną przygodę w MWW. “Co kryje Schron?” to cykl adresowanych do dzieci w wieku szkolnym zajęć, które będą dla nich okazją do twórczego i odkrywczego spędzenia wolnego czasu w mieście.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17 będziemy wspólnie rozwiązywać zagadki związane z eksponowanymi na wystawie “Pełnia sztuczna” pracami z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, eksplorować zakamarki tymczasowej siedziby Muzeum i poszukiwać ukrytego w niej skarbu. Natomiast w sobotę w godzinach 11-14 zapraszamy dzieci i rodziców na wspólny piknik, a w niedzielę między 13:30 a 17:30 do wzięcia udziału w Rozruszniku Wystawy.

Zajęcia będą się składać z szeregu zabaw, ćwiczeń i zadań, które uwrażliwią dzieci na odbieranie bodźców wizualnych i słuchowych. Będą również inspiracją do samodzielnych poszukiwań w sferze obrazu i dźwięku, twórczego interpretowania sztuki i korzystania z niej we własnych pracach.

Oprócz poznania szeregu zagadnień związanych z percepcją zmysłową, tworzeniem sztuki i jej historią, dzieci będą miały również okazję poznać lepiej samo MWW, dowiedzieć się jaką pełni funkcję i jaka jest jego rola.
Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom zarówno sztuka współczesna jak i instytucja kultury staną się dla dzieci bardziej dostępne.

Przygotowanie i prowadzenie zajęć: Anna Rymarz, Beata Rojek, Kamil Radek i Wojtek Furmaniak.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat i są bezpłatne. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy, które potrwają do końca czerwca.

Kontakt: Zośka Reznik, tel. 889 290 540, edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Materiały do pobrania Download files Program Programme Regulamin Statute Dodano:8.07.12 Udostępnij: Facebook, Twitter