Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Coniedzielne Warsztaty Rodzinne 05.07.15–09.08.15 godz.13.30, I piętro, wstęp bezpłatny

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30
. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

05.07.2015 Zahipnotyzowane rzeźby

W czasie warsztatu wracamy do rzeźby, ale tworzyć ją będziemy z zupełnie nieoczekiwanego materiału. Punktem wyjścia będzie dla nas małe bozzeto czyli szkic rzeźbiarski wykonany przez Pawła Althamera. Inspiracją do stworzenia tej pracy była historia, którą artysta wyśnił podczas seansu u hipnotyzera. Historię, która opowiadała o chłopcu i jego psie, artysta postanowił przedstawić w formie niewielkiej rzeźby. My też postaramy się stworzyć swoje małe opowieści, które następnie zamienimy w obiekty plastyczne.

12.07.2015 Ważne rzeczy

Podczas tego warsztatu odniesiemy się do dwóch dzieł znajdujących się na wystawie “Vot ken you mach” , które wykorzystują menorę, siedmioramienny świeczniki, jako motyw przewodni. Pierwsza z prac ,,Wieża z kości słoniowej” Yaela Vishnizki Leviego to instalacja z obiektów ,,świętych” (świecznik, biały obrus) i powszednich (worki z piaskiem). W drugiej pracy świecznik jest przedmiotem, który opowiada niezwykłą historię trzech sióstr. W części praktycznej warsztatu my też wykonamy własne niezwykle ważne obiekty.

19.07.2015 Co pamięta miasto

Zajęcia odbędą się na dachu muzeum, który posłuży nam za platformę widokową. Widziane stamtąd osiedle Szczepin stanie się naszym modelem, który będziemy w mniejszej skali odtwarzać z tektury. Nawiążemy w ten sposób do prac znajdujących się
w MWW. Na wystawie ,,Palimpsest” Zbyszek Kordys pokazuje fotografie zapomnianych cmentarzy. Praca Karoliny Freino dotyczy wykorzystywania żydowskich i niemieckich nagrobków jako materiałów budowlanych. Oglądając te prace zastanowimy się nad tym, o czym może pamiętać miasto.

26.07.2015 Sztuka na zakupach

Na wystawie ,,Vot ken you mach” przed jedną z prac stoi stary sklepowy wózek. Ciekawe dlaczego? Dowiemy się tego podczas warsztatów. Przyjrzymy się także sztuce tworzonej przez artystów, którzy wykorzystują produkty, które zazwyczaj kupujemy
w sklepie oraz temu, co z nich robią. Czasami łączą je w dziwny sposób, innym razem multiplikują, a także zupełnie zmieniają ich zastosowanie. My też odbędziemy wycieczkę do supermarketu, aby znaleźć
w nim dla siebie obiekt, a potem twórczo go przekształcić.

02.08.2015 Ukryte pod powiekami

Podczas warsztatu przyjrzymy się pracy Yael Frank. Artystka ukryła przed nami znaczenie swojej pracy. Częścią instalacji jest wiatraczek. Możemy odkryć tajemnicę dzieła, tylko wtedy kiedy jest on włączony. W czasie praktycznej części zajęć, sami będziemy komponować ruchome zagadki.

09.08.2015 Komiksowe drzewa

Elementem wystawy ,,Vot ken you mach?” jest niezwykła czytelnia. Drzewa stanowią pulpity książek, można usiąść na pieńku i oddać się lekturze. Wśród książek, które tam się znajdują, jest wiele obrazkowych komiksów. Podczas warsztatu przyjrzymy się książkom artystycznym (art-bookom), które nie tylko czytamy, ale też oglądamy, dotykamy i słuchamy. W praktycznej części zajęć wykonamy własne komiksy artystyczne.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:


 

Dodano:1.07.15 Udostępnij: Facebook, Twitter
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzenie zajęć
i opracowanie prelekcji: Maria Marszałek

Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej
The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.

Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek

Development of the educational tools: Patrycja Mastej
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij