Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Coniedzielne Warsztaty Rodzinne 06.09.15–25.10.15

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30
. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości
i wyobraźni.

Harmonogram działań:

6.09.2015 FOTO-ORGANICZNY KOLAŻ

Podczas warsztatu odwiedzimy wystawę ,,Roots and Fruits”, która towarzyszy 5 edycji TIFF-u, czyli Trochę Innego Festiwalu Fotografii. Przy tej okazji postaramy się trochę inaczej spojrzeć na zwykłe i niezwykłe zdjęcia. Przyjrzymy się jak z fotografią pracują studenci i absolwenci Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi. W części praktycznej wykorzystamy specjalnie zaprojektowane karty pracy do tworzenia oryginalnych kolaży.

13.09.2015 PATRZ TERAZ!

Zapraszamy na drugi warsztat towarzyszący TIFF- owi (Trochę Innemu Festiwalowi Fotografii), którego hasło w tym roku brzmi: Polska Now! Słowo ,,now”, czyli w języku polskim ,,teraz”, sugeruje skupienie się na tym, co obecne, aktualne i teraźniejsze. My również będziemy chwytać moment. Za pomocą naszych aparatów i telefonów komórkowych stworzymy własną fotorelację ze zwiedzania muzeum. Efekty naszej pracy obejrzymy na dużym ekranie.

20.09.2015 WROCŁAWSKIE NEONY

W czasie zajęć odwiedzimy stałą ekspozycję Muzeum Współczesnego – Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Znajduje się tam między innymi neon wykonany przez artystę Rafała Jakubowicza. Przyjrzymy się mu uważnie i spróbujemy odszyfrować jego znaczenie. Obejrzymy też inne, wrocławskie (i nie tylko) neony, a potem wykonamy własne fosforyzujące dzieła sztuki.

27.09.2015 MAPY POEZJI

W czasie warsztatu odwiedzimy po raz pierwszy wystawę chorwackiego artysty Vlado Martka. Niektóre z jego prac przedstawiają mapy. Nie są to jednak obiektywne geograficzne wskazówki, ale raczej wizualne odwzorowania jego własnych myśli i bliskich mu pojęć. Przy tej okazji przyjrzymy się różnym niezwykłym mapom, a następnie, posługując się techniką kolażu, połączymy ich fragmenty, tak by powstały wizerunki naszych własnych fantastycznych krain.

4.10.2015 KOLAŻ 3D

Działania warsztatowe skupimy wokół wystawy współczesnej sztuk chorwackiej. Jedna ze znajdujących się na niej prac składa się z dziewięciu kubików, na których, jeśli je odpowiednio ułożymy, będziemy mogli odczytać kompletny obraz. Podczas zajęć obejrzymy różne przykłady artystycznych układanek, a następnie z kartonów i skomponowanych przez nas kolaży stworzymy własne trójwymiarowe puzzle.

11.10.2015 SZTUKA TATUAŻU

Podczas spotkania, inspirując się znajdującą się w Muzeum Współczesnym wystawą Dr. Lakry, przyjrzymy się przeróżnym tatuażom. Zastanowimy się
nad tym, jak w różnych kulturach ludzie zdobią swoje ciało i jak postrzegają jego piękno. W praktycznej części zajęć sami będziemy mogli przyozdobić się (zmywalnymi) kolorowymi tatuażami.

18.10.2015 REPRODUKTOR CIENI

W czasie zajęć odwiedzimy wystawę sztuki chorwackiej, na której prezentowana jest praca Manfrego Massironiego, w której artysta wykorzystał grę
światła i cienia. Podobną zasadę działania mają ,,reproduktory” związanego z Wrocławiem twórcy – Jana Chwałczyka. Przyjrzymy się im, a następnie sami wykonamy obiekty czułe na grę światła i cienia.

25.10.2015 W BRZUCHU ZIEMI

Ziemia skrywa w sobie wiele znaczeń. Jest synonimem bezpieczeństwa, jednak to, co kryje się pod jej powierzchnią kojarzymy z tajemniczą sferą podświadomości. Ziemia to także ogromy potencjał twórczy, którego siła rodzi życie w nieskończonej wielości jego form. W trakcie warsztatu odwiedzimy nową odsłonę Samoobsługowego Muzeum, interaktywnej przestrzeni zaprojektowanej przez Patrycję Mastej. Tym razem znajdziemy się w ciepłym wnętrzu ziemi i do tworzenia własnych kompozycji będziemy wykorzystywać różne zmysły.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:


 

Dodano:2.09.15 Udostępnij: Facebook, Twitter
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzenie zajęć
i opracowanie prelekcji: Maria Marszałek

Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej
The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.

Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek

Development of the educational tools: Patrycja Mastej
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij