Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Coniedzielne Warsztaty Rodzinne 05.02.17–26.02.17 w każdą niedzielę, godzina 13.30, poziom 1, wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc workshops take place every sunday at 1:30 PM on the 1st floor. Free admission. Obligatory registration via email before workshops

Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

5.02.2017 WIDZIEĆ DŁOŃMI
 
Mięsiste, zaskakujące, organiczne formy rzeźb Tony’ego Cragga, który uznawany jest za mistrza materiału, wykonane są z brązu, kamienia, szkła, ceramiki, żywic i drewna. Można odczytywać je zupełnie abstrakcyjnie lub spróbować coś w nich dojrzeć. Mierząc się z tym zadaniem wspólnie odwiedzimy nowo otwartą wystawę i przyglądniemy się niezwykłym formom tworzonym przez artystę. Następnie wrócimy do Beautiful Tube, by sprawdzić czy wyłącznie za pomocą dotyku możemy zobaczyć przedmioty i odtworzyć je w glinie.
 
12.02.2017 PRZEDMIOTOPLASTYKA
 
We wczesnych latach swojej twórczości Anthony Cragg układał obrazy z gotowych, jednobarwnych elementów komponując je tak, by przypominały konkretne kształty. Tych prac nie zobaczymy na wystawie artysty prezentowanej obecnie w MWW, jednak uznaliśmy je za wyjątkowo ważne i postanowiliśmy się nimi zainspirować. Podczas niedzielnego spotkania zapoznamy się z wybranymi pracami Cragga, by w części warsztatowej móc samodzielnie stworzyć instalację – wybrany kształt z różnokolorowych przedmiotów.
 
19.02.2017 SZTANDAROWO
 
Dlaczego tworzymy sztandary? Czy warto wyrażać naszą niezgodę? Podczas niedzielnych warsztatów porozmawiamy o wolności słowa oraz prawach i obowiązkach każdego człowieka. Dowiemy się czym jest manifest, protest i jakie jest tło historyczne tych pojęć. Wybierzemy się na wystawę „Stosunki pracy” na której zobaczymy pracę Jeremy’ego Dellera „Hello, today you have day off”. W części warsztatowej stworzymy sztandary z tkanin, na których napiszemy czego pragniemy dla siebie, naszych bliskich i przyjaciół. Patrząc na nie każdego dnia będziemy mogli pamiętać, aby realizować nasze marzenia.
 
26.02.2017 FORMY BEZKSZTAŁTNE
 
Różne kształty tworzą nasz świat. A gdyby zrezygnować z kształtów? Co się wtedy stanie? A może warto zaryzykować? Wielki rzeźbiarz Tony Cragg, którego prace zobaczymy podczas warsztatów, poszukuje różnych materiałów, z których tworzy swoje dzieła. Artysta czerpie inspiracje z różnych dziedzin życia takich jak biologia, chemia czy fizyka. W części warsztatowej będziemy eksperymentować z różnymi kształtami, a w konsekwencji stworzymy niezwykłe przestrzenne formy z pianki montażowej.

Informacje o kolejnych warsztatach wkrótce.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Wiek dzieci: 4-11 lat Wiek opiekunów: bez ograniczeń

Patroni:

 

Dodano:2.02.17 Udostępnij: Facebook, Twitter
Prowadzenie zajęć
i opracowanie prelekcji: Anna Nowak

Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej

Kuratorka programu edukacyjnego: Magdalena Skowrońska

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Workshops: Anna Nowak

Curator of Education Programe: Magdalena Skowrońska

Development of the educational tools: Patrycja Mastej

All the workshops are free, but please register via: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij