Creepy. Warsztaty performatywne dla dorosłych 01.07.17 (sobota), godz. 15:00, w pobliżu MWW, wstęp bezpłatny (Saturday), 3 PM, near MWW, free admission

Przerażające jest to czego nie znamy: odmienne od standardowego zachowanie, zdanie, ubiór itd. Ludzie boją się być innymi, wpisują się w ramy tracąc indywidualność. Na warsztacie perormatywnym Creepy (wyraz dźwiękowo podobny do słowa krepina), będziemy próbować przełamać schematy zachowań, wykorzystując przy tym zasady kompozycji i harmonię lub dysharmonię koloru. Działanie będzie polegać na wpisaniu swojego ciała w pejzaż miejscu za pomocą krepiny – materiału często wykorzystywanego w twórczości współczesnego performera Przemysława Kwieka. Integracja z drzewem, huśtawką, ławką lub innym człowiekiem, bliskość, kolor, kompozycja, żywy obraz. Oplatając krepinę wokół własnego ciała i innych elementów przestrzeni staniemy się żywym obrazem, będziemy dziwni, inni, w pozycjach oddających nasz nastrój, emocje i uczucia. Krepina zintegrowana z naszymi ciałami będzie medium przybliżającym nas do malarstwa, będziemy żywą instalacją zadziwiającą i zastawiającą przechodniów, wybijającą ich z monotonii codzienności.

Izabela Chamczyk – ukończyła z wyróżnieniem malarstwo na Akademii Sztuki Pięknych we Wrocławiu w 2009 roku. Malarka-performerka-video artystka. Pracuje w wielu mediach redefiniując ich granice, angażując przy tym silne emocje, konfrontuje się i angażuje w żywy kontakt z odbiorcą. Poprzez swoją sztukę stara się dotrzeć do sfery świata zewnętrznego, pozagaleryjnego. Izabela Chamczyk jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, finalistką prestiżowych konkursów. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych oraz działań zbiorowych.

Kurator projektów społecznych Curator of Public Programme Bartek Lis Dodano:12.06.17 Udostępnij: Facebook, Twitter
Prowadzenie:
Izabela Chamczyk

Warsztat skierowany do uczestników powyżej 16. roku życia

Spotkanie potrwa do godziny 17:00 lub 18:00 (w zależności od energii uczestników)

Obowiązują zapisy (od 13.06 do 29.06): b.lis@muzeumwspolczesne.pl
Leader:
Izabela Chamczyk

The workshop is intended for participants over the age of 16

It will begin at 3pm and last until 5 or 6pm, depending on the participants’ energy

Prior registration necessary (from 13.06 to 29.06): b.lis@muzeumwspolczesne.pl