MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Dzień Wolnej Sztuki 26.04.14 Będzie Jest Było, Edukacja, Wydarzenie specjalne g.12.00, I piętro, Beautiful Tube, Wstęp bezpłatny 12.00 P.M, I Floor, Beautiful Tube, Free entry

Wolne jedzenie – Wolna sztuka
 
Slow Art czy Slow Food – nie wykluczamy ani jednego ani drugiego. Podczas tegorocznego dnia Wolnej Sztuki łączymy obie inicjatywy.
 
Ruch Wolnej Sztuki powstał jako sprzeciw wobec dominującego sposobu oglądania sztuki. Miłośnicy sztuki postanowili „zwolnić” i podczas jednej wizyty w muzeum skupić się na pięciu wybranych dziełach, którym poświęcą więcej niż przysłowiowe „mgnienie oka”.
 
W MWW łączymy Wolne Jedzenie z Wolną Sztuką, dlatego zaprosiliśmy osoby, które opowiedzą o sztuce i jedzeniu – będą to min. Tomasz Hartman (Szajnochy 11), Agata Pałka (specjalistka z Instytutu Psychodietetyki, Wrocław), Konrad Góra (poeta, inicjatywa Food Not Bombs). Zaproszeni goście oprowadzą zwiedzających po pracach wyeksponowanych w miejscach nietypowych dla „tradycyjnych” muzeów. Zamiast po prostu opowiadać zapoczątkują rozmowy, dla których punktem zapalnym będą prezentowane dzieła sztuki.
 
Mimo postulowanego wolnego tempa zwiedzania, nie zrezygnujemy z aktywności fizycznej. Rozmieszczone na różnych poziomach schronu dzieła w naturalny sposób skłonią do eksplorowania jego wnętrza. Bez łapania zadyszki spróbujemy się twórczo zainspirować, a następnie smacznie najeść!
 
Podsumowaniem spotkania będzie wegetariański grill na „Nieużytkach Sztuki”, czyli w ogródku za muzeum, w wykonaniu Food Not Bombs.
 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 
Więcej o Dniu Wolnej Sztuki: http://www.dzienwolnejsztuki.pl/
 
Partnerzy:
 

 

 

 
 

Koordynacja projektu Project co-ordination Magdalena Skowrońska Dodano: 17.04.14 Udostęnij: Facebook, Twitter
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij