Szukaj,
,

BIP,
Finisażowe oprowadzanie po wystawie Elli Littwitz “I wody stały się piołunem” 27.01.19 (niedziela), godz. 15.00, poziom 0, wstęp bezpłatny (Sunday), 3.00 pm, ground floor, free admission

Zapraszamy na ostatnie oprowadzanie po wystawie Elli Littwitz I wody stały się piołunem przygotowane przez kuratorkę Agatę Ciastoń.

Na oprowadzaniu wystawa I wody stały się piołunem zostanie ujęta w szerszym kontekście twórczości Elli Littwitz, jak i innych artystów izraelskich. Wątkiem przewodnim, będzie natura i różnorodne sposoby odnoszenia się do niej, funkcjonowanie jej elementów jako medium w sztuce. Współcześni artyści z Izraela mają bowiem bardzo wieloznaczny stosunek do natury. Relacja ta jest determinowana przez skomplikowaną historię tego państwa, gdzie elementy krajobrazu czy rośliny częstokroć zaprzęgane były (i są nadal) do działań o charakterze politycznym i propagandowym.

Więcej informacji o wystawie >>>

Dodano:14.01.19 Udostępnij: Facebook, Twitter
fot. Małgorzata Kujda photo by Małgorzata Kujda
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ