Szukaj,
,

BIP,
“Ignacy Czwartos. Malarz polski” — oprowadzanie Łukasza Huculaka i Sebastiana Stankiewicza 11.04.19 (czwartek), godz. 18.00, poziom 0, wstęp bezpłatny (Thursday), 6.00 pm, ground floor, admission free

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na niekuratorskie oprowadzanie Łukasza Huculaka i Sebastiana Stankiewicza po wystawie Ignacego Czwartosa Malarz polski.

Ignacy Czwartos, świadomie prymitywizując, epatując surowością, używa zarazem barokowych “chwytów retorycznych”. Będąc autorem powściągliwych abstrakcji, w innych obrazach koduje skomplikowane programy narracyjne.

Spotkanie będzie okazją do spojrzenia na twórczość Czwartosa z perspektywy historyka sztuki oraz malarza.

dr hab. Łukasz Huculak – malarz, kurator, członek wrocławskiej Akademii Młodych Uczonych i Artystów. Prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz kieruje programem studiów doktoranckich w tej uczelni.

dr Sebastian Stankiewicz – historyk sztuki i filozof. Wykładowca akademicki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i krakowskiej ASP. Zajmuje się krytyką, teorią i filozofią sztuki oraz estetyką filozoficzną; w ramach tej ostatniej prowadzi badania nad naturą percepcji w oparciu o nauki kognitywne i neuroestetykę. Wiceprezes Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia w Krakowie.

Dodano:29.03.19 Udostępnij: Facebook, Twitter
fot. Małgorzata Kujda photo by Małgorzata Kujda
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ