Szukaj,

BIP,
NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE
— kwiecień
07.04.13–28.04.13 wstęp bezpłatny, zgłoszenia: edukacja@muzeumwspolczesne.pl free admission

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

7.4 WĘDRÓWKI PO SZTUCE

Rzeźby z wystawy Pawła Althamera prowokują widza do odnalezienia dla nich kontekstu. Są jak białe karty na których zapisać można różne historie. Możemy zastanawiać się kim są modele, albo wymyślić dla figur zupełnie nowe tożsamości. Możemy również szukać skojarzeń z rzeźbą różnych epok. Podczas warsztatu spróbujemy odnaleźć w figurach antyczny spokój, barokowy niepokój, średniowieczne legendy i surrealistyczny kosmos.

14.4 KIM JEST ARTYSTA?

Ostatni warsztat poświęcony wystawie „Polietylen. W ciemności” to dobra okazja, żeby przyjrzeć się bliżej tym i innym pracom Pawła Althamera. Warto poznać jego koncepcję sztuki zaangażowanej, która ma być formą działania wspólnotowego. Artysta do udziału w swoich projektach zaprasza znajomych, sąsiadów oraz dzieci z okolicznych przedszkoli. Charakterystyczne dla niego są również eksperymenty z techniką i tworzywem. Wykonywał rzeźby z nietypowych materiałów takich jak np. trawa, słoma, skóra i jelita zwierząt. Podczas warsztatu przyjrzymy się jego najciekawszym projektom i zastanowimy się nad tym, kim właściwie jest współczesny artysta.

21.4 OBRAZY POD LUPĄ

Pośród prac wystawianych w ramach ósmej edycji „Wolier” znajdziemy liczne obrazy. Niektóre przedstawiają rozmaite obiekty i opowiadają ich historie, a inne oddziałują na nas tylko kolorem i kształtem. Mogą mieć gruboziarnistą, ciężką fakturę, bądź płaską, gładka powierzchnię. Niektóre ukazują świat w barwach ciemnych i zgaszonych, a inne w jasnych i radosnych. Jedne są krzykliwe, a inne subtelnie pastelowe. Podczas warsztatu przyjrzymy się dokładnie tym obrazom i sprawdzimy z czego są zbudowane. Zastanowimy nad tym, jak ich forma wpływa na emocje, które w nas wywołują.

28.4 TYLKO SZTUKA CIĘ NIE OSZUKA

Podczas warsztatu odwiedzimy wystawę Sonii Rolak. Artystka odnosi się w swoich pracach do idei rewolucjii ulicznych demonstracji. W związku z tym, porozmawiamy o tym, w jaki sposób sztuka wchodzi w przestrzeń publiczną i angażuje się w sprawy społeczne. Przyjrzymy się znajdującym się na wystawie transparentomi zastanowimy nad tym, jakie hasła chcielibyśmy na nich umieścić. Pomysłów może być mnóstwo!

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patron medialny :

Dodano:24.04.13 Udostępnij: Facebook, Twitter
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych : Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji : Maria Marszałek
The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.

Programme of the exercises and development of the handouts: Patrycja Mastej
Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ