NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE 21.04.13–05.05.13 Będzie Jest Było, Edukacja, Rozrusznik wystaw wstęp bezpłatny, zgłoszenia: edukacja@muzeumwspolczesne.pl free admission

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

21.4.13. OBRAZY POD LUPĄ
Pośród prac wystawianych w ramach ósmej edycji „Wolier” znajdziemy liczne obrazy. Niektóre przedstawiają rozmaite obiekty i opowiadają ich historie, a inne oddziałują na nas tylko kolorem i kształtem. Mogą mieć gruboziarnistą, ciężką fakturę, bądź płaską, gładka powierzchnię. Niektóre ukazują świat w barwach ciemnych i zgaszonych, a inne w jasnych i radosnych. Jedne są krzykliwe, a inne subtelnie pastelowe. Podczas warsztatu przyjrzymy się dokładnie tym obrazom i sprawdzimy z czego są zbudowane. Zastanowimy nad tym, jak ich forma wpływa na emocje, które w nas wywołują.

28.4.13 TYLKO SZTUKA CIĘ NIE OSZUKA
Podczas warsztatu odwiedzimy wystawę Sonii Rolak. Artystka odnosi się w swoich pracach do idei rewolucjii ulicznych demonstracji. W związku z tym, porozmawiamy o tym, w jaki sposób sztuka wchodzi w przestrzeń publiczną i angażuje się w sprawy społeczne. Przyjrzymy się znajdującym się na wystawie transparentomi zastanowimy nad tym, jakie hasła chcielibyśmy na nich umieścić. Pomysłów może być mnóstwo!

5.5. 13 EKO SZTUKA
Recykling jest modny również w sztuce. Podczas tego warsztatu zapoznamy się z pracami artystów, poruszających w swojej twórczości ekologiczne wątki. Przyjrzymy się wizualnym manifestom walki o środowisko i pracom które powstają przy wykorzystaniu surowców wtórnych. Następnie wykonamy własne eko-dzieła. Prosimy o przyniesienie na warsztat plastikowych pojemników (butelek, opakowań po jogurtach itp.). Będzie to materiał wykorzystany przy ćwiczeniu.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patron medialny :

Dodano: 24.04.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych : Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji : Maria Marszałek
The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.

Programme of the exercises and development of the handouts: Patrycja Mastej
Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek