NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE 09.06.13–07.07.13 Będzie Jest Było, Edukacja, Rozrusznik wystaw Niedziele, start: 13:30
wstęp bezpłatny,
zgłoszenia: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Sundays, start: 1.30 PM
free admission, please book your spaces:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

9.6 SZTUKA WYRAZU
Tematem zajęć będzie sztuka tworzona przez osoby nie będące profesjonalnymi artystami. Podczas warsztatu obejrzymy wystawę prac członków stowarzyszenia Handicap. Zastanowimy się również nad terapeutycznym oddziaływaniem twórczości artystycznej oraz wykonamy psychologiczne nietypowe autoportrety.

16.6 MUZEUM LUXUSU
Podczas zajęć porozmawiamy o muzeach, zarówno tych fizycznie istniejących jak i tych, które znajdują się w naszej wyobraźni. Przyjrzymy się niezwykłemu muzeum, jakie stworzyli artyści grupy Luxus, a następnie skonstruujemy nasze własne miniaturowe galerie.

23.6.13 READY MADE
Warsztat poświęcony będzie „obiektom gotowym”, które z woli artysty stają się dziełami sztuki. Zastanowimy się dlaczego tak się dzieje. Przyjrzymy się również przewrotnym ready mades wykonanym przez artystów Grupy Luxus, a następnie wykonamy wyjątkowe pomniki na własną cześć.

30.6.13 TROPIKALNA EKSPRESJA
Na czym polega oddziaływanie sztuki? Podczas warsztatu zastanowimy się nad tym jakie cechy dzieła sprawiają, że silniej pobudza ono nasze emocje i wyobraźnię. Być może odpowiedź na to pytanie znajdziemy oglądając pulsujące i wibrujące kolorami obrazy członków grupy Luxus.

7. 7.13 LUXUS EVENT SHOWS
Podczas tego warsztatu przyjrzymy się artystycznym akcjom, które inicjowali artyści grupy Luxus. Ich celem mogła być zabawa lub społeczny protest (czasami jedno i drugie). Podczas tego warsztatu zastanowimy się również nad tym czy sztuce potrzebne są skandale.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patron medialny :

Dodano: 5.06.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych : Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji : Maria Marszałek
The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.

Programme of the exercises and development of the handouts: Patrycja Mastej
Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej