Szukaj,
,

BIP,
NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE 17.02.13–10.03.13 start: 13:30, wstęp bezpłatny, zapisy: edukacja@muzeumwspolczesne.pl start: 1.30 PM, free admission, registration: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

17.2.13 JAK POWSTAJE RZEŹBA
Rzeźby Pawła Althamera wykonane zostały przez maszyny, które na co dzień produkują plastikowe pojemniki. Podczas ich powstawania w Berlinie, artyście asystowali robotnicy oraz pracownicy Deutsche Guggenheim i zwiedzający. W czasie warsztatu spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania o to czym jest rzeźba, w jaki sposób i z jakich materiałów powstaje, czym różni się od malarstwa i architektury, oraz do czego służy. Zastanowimy się też nad tym kim jest rzeźbiarz i na czym polega jego praca.

24.2.13 ŚWIATŁO I CIEŃ
Światło kojarzy się z radością, dobrem, prawdą. Ciemność oznacza noc i tajemnicę. W świetle widzimy kształty i kolory, w ciemności musimy polegać na innych zmysłach. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o świetle, ciemności i znaczeniach, które ze sobą niosą. Zastanowimy się również nad tym jakie zastosowanie mają różne rodzaje światła i cienia w sztuce. Przyjrzymy się grupie białych, świetlistych rzeźb, która pojawiła się w ciemnościach schronu. Sprawdzimy czy rozpraszają cień czy się w nim ukrywają.

3.3.13 EMOCJE, MINY I GESTY
Rzeźby na wystawie „Polietylen. W ciemności” mają plastikowe ciała a ich twarze to gipsowe maski. Wyrażają one różne uczucia: radość, smutek, spokój, strach. Podczas warsztatu zastanowimy się nad różnymi sposobami wyrażania emocji. O czym świadczą nasze miny? Jakie gesty wykonujemy żeby przekazać innym to co czujemy? Jak inaczej można wyrazić emocje? Jak są one ukazywane przez artystów?

10.3.13 WĘDRÓWKI PO SZTUCE
Białe figury prowokują widza do odnalezienia dla nich kontekstu. Są jak czyste karty na których zapisać można różne historie. Możemy zastanawiać się kim są przedstawione postacie albo wymyślić dla nich zupełnie nowe osobowości. Możemy również szukać skojarzeń rzeźbą różnych epok. Podczas warsztatu spróbujemy odnaleźć w figurach antyczny spokój, barokowy niepokój, średniowieczne legendy i surrealistyczny kosmos.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patron medialny :

Dodano:12.02.13 Udostępnij: Facebook, Twitter
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych : Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji : Maria Marszałek
The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.

Programme of the exercises and development of the handouts: Patrycja Mastej
Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej