Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE 18.05.14–08.06.14

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

18.05 LATAJĄCE DYWANY

Podczas tego warsztatu będziemy zwiedzać muzeum wypełnione latającymi dywanami. Przyjrzymy ich fakturom, ornamentom i barwom, które swoją intensywnością i ozdobnością nawiązują do estetyki kultury Romów. Obejrzymy też dywany wylatujące w przestrzeń wrocławskiego osiedla Szczepin.
Na koniec sami wykonamy magiczne kobierce z wielobarwnych tkanin.

25.05 NAMIOTY W RUCHU

Warsztat będzie ostatnią okazją do obejrzenia wystawy „Domy Srebrne jak Namioty” poświęconej kulturze Romów. Podczas dotychczasowych warsztatów rodzinnych rozmawialiśmy o różnych aspektach tej kultury. Mówiliśmy również o zamiłowaniu do podróżowania, które towarzyszy nomadom. Podczas warsztatu, nawiążemy do tytułu wystawy będącego cytatem z wiersza romskiej poetki Papuszy i wykonamy własne mobilne srebrzyste namioty.

01.06 DZIEŃ DZIECKA Z POMYSŁAMI

Specjalny warsztat poświęcony będzie wystawie prac Stanisława Dróżdża pt. „Pomysły”. Ten artysta tworzył charakterystyczne słowa-obrazy i wizualne wiersze. Jego monumentalna praca zdobi fasadę schronu będącego tymczasową siedzibą MWW. Odbijając na dużej przestrzeni kolorowe litery my również stworzymy monumentalne dzieło sztuki.
Z okazji Dnia Dziecka zajęciom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje plenerowo-artystyczne, które zamienią warsztat w niezwykły piknik

15.06 MAGAZYN – PUDEŁKO
Podczas zajęć odwiedzimy po raz pierwszy wystawę prezentującą Magazyn Aspen . Była to bardzo nietypowa publikacja: interdyscyplinarny magazyn poświęcony różnym zjawiskom kultury, wydawany w formie pudełek wypełnionych różnymi materiałami.
W środku znajdowały się m.in. teksty literackie, dzieła plastyczne, nagrania muzyczne. Magazyn w takiej formie mógł być „czytany” przez wiele osób naraz.

W praktycznej części warsztatu my również wykonamy pudełka pełne niezwykłej treści, którą będziemy mogli wspólnie odczytywać.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

 

Dodano:15.05.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Scenariusz zajęć: Maria Marszałek, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska

Prowadzenie zajęć: Maria Marszałek

Opracowanie kart pracy: Patrycja Mastej

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Programme of the exercises: Maria Marszałek, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska

Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek

Development of the handouts: Patrycja Mastej

The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij