Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE 22.06.14–20.07.14

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

22.06 Nieużytki Sztuki. Warsztat w ogrodzie.

Podczas tego warsztatu opowiemy sobie o sztuce inspirowanej naturą i twórczo popracujemy w muzealnym ogrodzie czyli na Nieużytkach Sztuki. Nieużytki Sztuki to projekt artystki Elżbiety Jabłońskiej odbywający się równolegle w różnych miastach w Polsce. Polega na zagospodarowaniu terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów, poprzez przekształcanie ich w kolorowe ogródki. Przestrzenie te zmieniają się z nieużytków w miejsca integracji przy wspólnej pracy, zabawie i odpoczynku. Podczas praktycznej części warsztatów stworzymy kolorowe wiatraki, które dodadzą ogrodowi pozytywnej eko- energii.

29.06 Powrót Plastyki

W ramach warsztatu po raz pierwszy zwiedzimy nową wystawę MWW prezentującą prace Krzysztofa Mężyka. Artysta na swoich abstrakcyjnych obrazach przedstawia autonomiczne światy złożone z tajemniczych kształtów i kolorów. Podczas warsztatu będziemy uczyć się oglądać i odczytywać abstrakcyjne obrazy a w części praktycznej zajęć wykonamy własne ekspresyjne dzieła malarskie.

06.07 Ciemna strona Księżyca

Tym razem przy okazji nowo otwartej wystawy Piotra Blajerskiego zastanowimy się na tym jak poznajemy świat, co widzimy, a czego tylko się domyślamy. Zadamy pytania o przyzwyczajenia poznawcze, które funkcjonują w naszych umysłach. Nigdy na własne oczy nie widzieliśmy ciemnej strony księżyca, a jednak spodziewamy się, że istnieje jako dopełnienie kuli. Podczas warsztatu skupimy się na tym jak sztuka zaburza nasze percepcyjne schematy. W części praktycznej spróbujemy uchwycić i przekształcić twórczo ulotne wrażenie powidoku.

13.07 Każda myśl jest rzutem kości

Stanisław Dróżdż zrealizował instalację zatytułowaną Alea iacta est (kości zostały rzucone). Dzieło porusza problem liczb, który obok języka przewijał się przez całą twórczość artysty. Tematem Rzutu kości jest LICZBA, której odnalezienie pozwoli rozpoznać matematyczną formułę wszechświata. Podczas warsztatu w ramach konceptualnej gry stworzymy wizualne przedstawienia liczb które uzyskamy poprzez rzuty kostkami

20.07 Nietypowa Typografia

Podczas warsztatu przyjrzymy się niezwykłym okładkom magazynu Aspen. Każda z nich reprezentuje inną estetykę. Niektóre projektowali słynni artyści m.in Andy Warhol. Magazyn wydawany był w nietypowej formie pudełka, jego okładki prezentowały wizualnie temat danego numeru np. pop-art, minimalizm czy konceptualizm. Do stylu dopasowany był kształt i układ liter. W praktycznej części warsztatu idąc za przykładem magazynu Aspen również stworzymy własne okładki korzystając z różnorodnych typograficznych układów.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

 

Dodano:18.06.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Scenariusz zajęć: Maria Marszałek, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska

Prowadzenie zajęć: Maria Marszałek

Opracowanie kart pracy: Patrycja Mastej

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Programme of the exercises: Maria Marszałek, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska

Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek

Development of the handouts: Patrycja Mastej

The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij