Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE 27.07.14–24.08.14

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

27.07 KRAJOBRAZ ZE SNU

Podczas warsztatu przyjrzymy się bliżej jednemu z wydań magazynu Aspen, który poświęcony został różnym stanom umysłu. W czasie zajęć zastanowimy się czym jest nasza wyobraźnia i podświadomość, jak działa nasz umysł, skąd się biorą nasze sny i czego dotyczą. Podczas praktycznej części warsztatu rozdmuchując na kartkach kolorowe tusze stworzymy fantastyczne obrazy jak z naszych snów.

03.08 PODRÓŻ DO AZJI

Warsztat poświęcony będzie azjatyckiemu numerowi magazynu Aspen. Jego zawartość stanowiły między innymi reprodukcje chińskich, japońskich i indyjskich grafik, obrazów, i miniatur, zdjęcia azjatyckich świątyń oraz przykłady pięknej kaligrafii. W praktycznej części warsztatu nauczymy się kreślić znaki orientalnego alfabetu.

10.08 KOLOROWE SMAKI

To spotkanie rozpoczniemy od zwiedzenia wystawy malarstwa Krzysztofa Mężyka zatytułowaną „Stany umysłu”. Artysta w swoich abstrakcyjnych obrazach często używa zaskakujących, skontrastowanych ze sobą nasyconych kolorów. W czasie zajęć skupimy się na doświadczeniu harmonii i dysonansów odbieranych za pomocą różnych zmysłów. Będziemy próbować pasujących i niepasujących do siebie smaków, wsłuchamy się w różne dźwięki i namalujemy obraz używając kontrastowych barw.

17.08 OKRĄGŁE KSZTAŁTY POJĘĆ

Zajęcia poświęcimy wystawie prac Stanisława Dróżdża pt. „Pomysły”. Artysta ten stworzył własną formułę wiersza-obrazu. Pisanym/malowanym przez niego dziełom nadawał nazwę pojęciokształtów. Żeby zrozumieć ten zagadkowy termin przyjrzymy się jego dziełom prezentowanym w Muzeum Współczesnym, a potem na balonach wypełnionych helem, stworzymy własne pojęciokształty.

24.08 FIGURA CIENIA

Podczas warsztatu odwiedzimy wystawę Piotra Blajerskiego. Artysta ten bada w swoich pracach granice możliwości poznania przez nas świata. Zajmuje się ulotnymi, niedookreślonymi zjawiskami, które wypełniają przestrzeń pomiędzy tym co istnieje, a tym co możemy sobie jedynie wyobrazić. Kształt powietrza, światło tańczące na podłodze, śnieg padający w próżni to przykłady frapujących go problemów. My w praktycznej części warsztatu zajmiemy się cieniem, za pomocą którego zobrazujemy nasze ukryte lęki i pragnienia.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

 

Dodano:21.07.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Scenariusz zajęć: Maria Marszałek, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska

Prowadzenie zajęć: Maria Marszałek

Opracowanie kart pracy: Patrycja Mastej

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Programme of the exercises: Maria Marszałek, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska

Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek

Development of the handouts: Patrycja Mastej

The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij