Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Coniedzielne warsztaty rodzinne 31.08.14–21.09.14

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30
. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

31.08 AWANGARDOWE DZWIĘKI Z ASPEN

Podczas warsztatu pożegnamy wystawę prezentującą magazyn Aspen. Ta nietypowa gazeta w pudełku angażowała nie tylko wzrok, ale i inne zmysły odbiorców. Każdy numer oprócz artykułów, obrazów
i zdjęć zawierał również nagrania z muzyką. My tym razem skoncentrujemy się nie na oglądaniu, a na słuchaniu wystawy. W praktycznej części zajęć wykorzystując zaskakujące instrumenty stworzymy własne nagrania muzyczne i zagramy koncert.

07.09 CZAS PORUSZONY

Warsztat poświęcony będzie wystawie prezentowanej w ramach tegorocznego TIFFu czyli Trochę Innego Festiwalu Fotografii. Jego motywem przewodnim jest czas, który gra decydującą rolę w fotografii. Tym razem skupimy się na czasie, który upływa przed obiektywem. Zobaczymy jak nasze poruszenie i czas naświetlania ustawiony w aparacie wpływają na jakość zdjęcia. Przekonamy się, że poruszenie w fotografii ma swoją wartość i nieostre zdjęcia niekoniecznie trzeba kasować.

14.09 KONTEMPLACJA MOMENTU

Refleksja nad naszym funkcjonowaniem w teraźniejszości jest obecna zarówno na wystawie prezentowanej w ramach tegorocznego TIFFu,
jak i u Piotra Blajerskiego, którego prace można zobaczyć na czwartym piętrze MWW. Oglądając obie wystawy po raz ostatni zastanowimy się nad upływającym czasem i spróbujemy się maksymalnie skupić na teraźniejszości. Zainspirowani jedną z prac Piotra Blajerskiego będziemy kontemplować zwykłe przedmioty i wykonywać niezwykłe rysunki.

21.09 PŁYNNE GRANICE CIAŁ

Podczas warsztatu odwiedzimy nowo otwartą interaktywną przestrzeń na drugim piętrze muzeum. Tym razem skupimy się na ciałach i połączeniu pomiędzy naszą fizycznością a psychiką. Sprawdzimy jak ruch, wysiłek, napięcie i rozluźnienie wpływa na nasz odbiór rzeczywistości i zdolność do tworzenia. W czasie zajęć będziemy pracować nad formami artystycznych ślimaków posługując się najpierw wszystkimi zmysłami, a następnie samym dotykiem.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

 

Dodano:28.08.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Scenariusz zajęć: Maria Marszałek, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska

Prowadzenie zajęć: Maria Marszałek

Opracowanie kart pracy: Patrycja Mastej

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Programme of the exercises: Maria Marszałek, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska

Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek

Development of the handouts: Patrycja Mastej

The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij