Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Niedzielne warsztaty rodzinne 14.07.13–04.08.13

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

14.07 MAGAZYN LUXUS 2013
Grupa Luxus wydawała czasopismo “ Magazyn Luxus” poświęcone traktowanej z przymrużeniem oka kulturze popularnej. Artyści z mieszaniną fascynacji i kpiny umieszczali tam elementy, które kojarzyły im się z luksusem z Zachodu. Podczas warsztatu wykorzystamy elementy współczesnej popkultury do stworzenia luksusowych magazynów.

21.07 PAJĘCZE INSTALACJE
Podczas tego spotkania obejrzymy instalacje, które znajdują się w różnych miejscach schronu. Przyjrzymy się zaskakującym materiałom z jakich korzystają artyści tworząc swoje prace. Następnie wykorzystując nici i światło ultrafioletowe stworzymy efemeryczną, trójwymiarową konstrukcję.

28.07 PUDEŁKO DO ZAGLĄDANIA
Warsztat poświęcony będzie pracom artystów, które wywodzą się z nurtu sztuki konceptualnej. Zobaczymy, że idee jakie się za nimi kryją, wcale nie muszą być skomplikowane. W drugiej części warsztatu opracujemy własne konceptualne dzieła.

04.08 BIO-ART
Tym razem przyjrzymy się sztuce, która powstaje z materiałów pochodzących wprost ze świata przyrody. Konary, liście, trawy, piasek i kamienie to tworzywa, po które chętnie sięgają współcześni artyści. My również wykorzystamy je do stworzenia ekologicznych dzieł sztuki.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni medialni:

 

Dodano:10.07.13 Udostępnij: Facebook, Twitter
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych : Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji : Maria Marszałek
The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.

Programme of the exercises and development of the handouts: Patrycja Mastej
Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij