Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Niedzielne warsztaty rodzinne 17.03.13–14.04.13

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

17.03 KOSMOS I ARCHITEKTURA

Wystawa „Miękkie Lądowanie” wrocławskiego architekta Witolda Lipińskiego przedstawia projekty budowli, które mogłyby stanowić scenografię do opowiadań Stanisława Lema. Podczas warsztatu przyjrzymy się fantastycznym pomysłom architektów i sami będziemy konstruować kosmiczne budowle.

24.03 SYNESTEZJA

Czy sztuka może mieć temperaturę? Jak działają na nas barwy zimne i gorące? Dlaczego niektóre wnętrza są ciepłe, a inne tchną zimnem i pustką? Wystawa Anny Płotnickiej ,,Pustostany” to próba ogrzania wnętrza schronu i uczynienia go bardziej przyjaznym. Podczas warsztatu porozmawiamy o tym jak odbieramy dzieła sztuki za pomocą, wzroku, słuchu i dotyku.

31.04 ŚWIĘTA WIELKANOCNE

7.04 WĘDRÓWKI PO SZTUCE

Rzeźby z wystawy Pawła Althamera prowokują widza do odnalezienia dla nich kontekstu. Są jak białe karty na których zapisać można różne historie. Możemy zastanawiać się kim są modele, albo wymyślić dla figur zupełnie nowe tożsamości. Możemy również szukać skojarzeń z rzeźbą różnych epok. Podczas warsztatu spróbujemy odnaleźć w figurach antyczny spokój, barokowy niepokój, średniowieczne legendy i surrealistyczny kosmos.

14.04 KIM JEST ARTYSTA?

Ostatni warsztat poświęcony wystawie „Polietylen. W ciemności” to dobra okazja, żeby przyjrzeć się bliżej tym i innym pracom Pawła Althamera. Warto poznać jego koncepcję sztuki zaangażowanej, która ma być formą działania wspólnotowego. Artysta do udziału w swoich projektach zaprasza znajomych, sąsiadów oraz dzieci z okolicznych przedszkoli. Charakterystyczne dla niego są również eksperymenty z techniką i tworzywem. Wykonywał rzeźby z nietypowych materiałów takich jak np. trawa, słoma, skóra i jelita zwierząt. Podczas warsztatu przyjrzymy się jego najciekawszym projektom i zastanowimy się nad tym, kim właściwie jest współczesny artysta.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni medialni:

Dodano:11.03.13 Udostępnij: Facebook, Twitter
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych: Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji: Maria Marszałek
The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.

Programme of the exercises and development of the handouts: Patrycja Mastej
Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij