Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE 13.01.13–10.02.13 start: 13:30, wstęp bezpłatny, zapisy: edukacja@muzeumwspolczesne.pl start: 13:30, free admission, registration: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę – „Gdzie jest PERMAFO?” i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

13.1.13 AUTOPORTRET
Prace artysty mogą opowiedzieć nam o jego osobowości twórczej. Z portretów możemy wyczytać wiedzę na temat charakteru modela. Co się dzieje, kiedy model i twórca to ta sama osoba? Przyjrzymy się temu jak artyści widzą samych siebie i w jaki sposób pragną zaprezentować się innym.

20.1. ROZMOWY KOLORÓW
Na wystawie grupy Permafo znajdują się liczne czarno – białe fotografie. Do kolorów charakterystycznych dla grupy należał również żółty. Podczas warsztatów zastanowimy się jakie treści oraz emocje przekazują same barwy (albo ich brak). Odgadnij znaczenia i działania kolorów w pracach artystów oraz w stymulującej przestrzeni Beautiful Tube.

3.2.13 MULTIPLIKACJE
W tym tygodniu po raz ostatni odwiedzimy wystawę grupy Permafo. Wiele znajdujących się na niej prac przedstawia powtórzone, zwielokrotnione motywy. Oglądając je i licząc zastanowimy nad tym czym jest zbiór i seria oraz nad tym co sztuka ma wspólnego z matematyką, językiem i czasem. W drugiej części warsztatu stworzymy własne komiksy dokumentujące rzeczywistość za pomocą fotografowania sekwencyjnego.

10.2.13 ARTYSTYCZNE ŚLEDZTWO
“America is not ready for This” to tytuł filmu i wystawy znajdującej się na Poziomie 0 MWW. Tam też wspólnie spróbujemy odgadnąć kogo śledził Karol Radziszewski w Ameryce. Następnie zastanowimy się nad tym czy istnieje różnica między sztuką a pop-kulturą i nad tym z czym kojarzą się nam Stany Zjednoczone. Podczas ćwiczenia manualnego za pomocą popkulturowych motywów skonstruujemy własną scenę filmową.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Patron medialny :

Dodano:12.01.13 Udostępnij: Facebook, Twitter
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych : Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji : Maria Marszałek
The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.

Programme of the exercises and development of the handouts: Patrycja Mastej
Workshop and introduction delivery: Maria Marszałek
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij