Szukaj,
,

BIP,
Oprowadzanie kuratorskie Agaty Ciastoń: “Standby Painter” 25.02.18 (niedziela), godz. 15.00, poziom 0, wstęp bezpłatny
(Sunday), 3 PM, ground floor, free admission

W niedzielę 25 lutego o godz. 15.00 w przestrzeni wystawy Amira Yatziva i Guya Slabbincka Standby Painter na poziomie 0 schronu przy pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Agaty Ciastoń.

Tytuł Standby Painter odnosi się do profesji osoby, która maluje plan filmowy i pozostaje w dyspozycji podczas kręcenia filmu po to, by domalowywać określone elementy lub na bieżąco wprowadzać poprawki. Zajęcie te w sposób metaforyczny odnosi się do tematu wystawy powstałej, jako efekt spotkania filmu i malarstwa, traktującej o reinterpretowaniu działa sztuki, wprowadzaniu do niego kolejnych warstw znaczeniowych i nieustannym „przemalowywaniu” za sprawą nawarstwiających się na nim treści.

Integralną część wystawy stanowi film w reżyserii Amira Yatziva i Guya Slabbincka, w którym historię wydarzeń z września 2000 roku opowiada sam sprawca kradzieży obrazu “Plaża w Pourville” Claude’a Moneta z Muzeum Narodowego w Poznaniu. Jest to jedyny, jak dotąd, wywiad przez niego udzielony, gdzie ujawnia się jego niezwykle emocjonalny stosunek do “Plaży”.

Film jest efektem współpracy osób i instytucji z Belgii, Izraela i Polski, zostanie ukończony w tym roku. Będzie pokazywany na festiwalach na całym świecie.

Oprowadzanie rozpocznie projekcja fragmentów filmu Standby Painter.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie jest bezpłatne – zapraszamy!

Dodano:7.02.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Amir Yatziv, Guy Slabbinck, "Standby Painter" Amir Yatziv, Guy Slabbinck, "Standby Painter"
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ