Szukaj,
,

BIP,
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Tony’ego Cragga 26.02.17 (niedziela), godz. 15:00, poziom 0, wstęp bezpłatny (Sunday), 3 PM, level 0, admission free

W niedzielę 26 lutego o godz. 15:00 w przestrzeni wystawy „Tony Cragg. Rzeźba” na poziomie 0 schronu przy Pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Eulalii Domanowskiej – dyrektorki Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Różnorodna forma i skłonność do eksperymentu łączy się u Cragga z niezawodną perfekcją. Zwykł powtarzać, że „Przyszłość rzeźby dopiero co się rozpoczęła. Jej potencjał jest teraz większy niż kiedykolwiek wcześniej a jej możliwości właśnie się otwierają. Jej język i formy zaczynają ewoluować…” [Jon Wood, „Pojęcia i uwarunkowanie: wywiad z Tony Craggiem”].

Tony Cragg, w czasach kiedy pojęcie rzeźby uległo poszerzeniu o obiekty ready-mades, instalacje czy rzeźby wirtualne, konsekwentnie promuje klasyczne jej pojmowanie. Udało mu się – w obliczu nowoczesnej nauki i techniki, a także przemian, jakie dokonały się w praktyce i teorii sztuki – głosić ważną rolę rzeźby i nie brzmieć przy tym jak strażnik wymierającej tradycji.

Uznawany jest za mistrza materiału. Jego prace, wykonane z brązu, kamienia, szkła, ceramiki, żywic czy drewna, zachwycają organiczną formą, dynamiką meandrującego kształtu, intrygującymi tytułami. Sytuują się pomiędzy sztuką abstrakcyjną a figuratywną.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie kuratorskie jest bezpłatne – zapraszamy!

Dodano:1.02.17 Udostępnij: Facebook, Twitter
Tony Cragg, Pothole, 1998, wym. 120 × 200 × 120, brąz, fot. Cathy Carver Tony Cragg, Pothole, 1998, dim 120 × 200 × 120, bronze, photo Cathy Carver