Szukaj,
,

BIP,
OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE “WROCŁAW KONKRETNY” 30.11.17 (czwartek), godz. 18.00, 3 i 4 piętro, wstęp bezpłatny
(Thursday), 6 PM, 3 and 4 floor, free admission

W czwartek 30 listopada o godz. 18:00 w przestrzeni wystawy „Wrocław konkretny. Dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych” na poziomach 3 i 4 schronu przy Pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Anny Kołodziejczyk.

Wystawa Wrocław konkretny jest pokazem wybranych i utrwalonych w przestrzeni polskiej sztuki współczesnej dzieł z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, dzieł, które opisują szereg zjawisk wytworzonych na gruncie sztuki wrocławskiej lub powstałych w oparciu o złożoną historię Wrocławia i Dolnego Śląska.

Wybrane do ekspozycji we wnętrzach MWW prace referują różne postawy i formę, wydobywają jednak szczególny i wspólny aspekt – specyficzny dla Wrocławia rys sztuki intelektualnej, która porządkując i wyostrzając różnorodne zjawiska, odwołuje się do mentalnych zdolności odbiorcy, oferując także doświadczenie przeżycia estetycznego.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie kuratorskie jest bezpłatne – zapraszamy!

Dodano:20.11.17 Udostępnij: Facebook, Twitter
fot. Małgorzata Kujda, © DTZSP, 2017 photo by Małgorzata Kujda, © DTZSP, 2017
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ