Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
OPROWADZANIA PO MWW

Wizyta w budynku muzeum niczym nie przypomina sennego podążania za przewodnikiem, którego monotonny głos oraz natłok informacji wprowadzają zwiedzających w letarg.

Zwiedzanie rozpoczynamy przed fasadą MWW. Najpierw bacznie obserwujemy budynek. Czym różni się on od znanych nam budowli? Wpatrujemy się także w znajdujące się na nim dzieło sztuki i rozwiązujemy intrygującą zagadkę. Następnie przechodzimy do Strefy Miejskiej na Poziomie 0, gdzie oglądamy mniejsze wystawy czasowe.

Spiralnymi schodami wchodzimy na Poziom 1 i tu niespodzianka! Kolorowa przestrzeń Beautiful Tube, designerska realizacja szwajcarskiego duetu L/B, zaprasza do aktywnego poznawania swego wnętrza. Dotykamy jej ścian oraz sufitu. Przemieszczamy się między kolorowymi kubikami, by na chwilę spocząć i poczuć atmosferę niecodziennej aranżacji. Zastanawiamy się nad innymi możliwymi sposobami wykorzystania zastanej przestrzeni i rozmawiamy o emocjach wzbudzanych przez otoczenie.

Tak przygotowani przechodzimy na Poziom 2, gdzie instalacja Samoobsługowe Muzeum rozbudzi naszą kreatywność poprzez możliwość samodzielnego „żonglowania elementami obrazu”.

Twórczo przygotowani wejdziemy na Poziom 3 i 4, by obejrzeć główną, aktualną wystawę. Brak tu miejsca na powłóczenie nogami. Oglądamy prezentowane dzieła i o nich rozmawiamy. Budujemy słownik potrzebny do rozmawiania o sztuce współczesnej. Otwieramy się na wielość znaczeń zastanych dzieł i szukamy analogii w codziennym życiu.

Na kolejnym piętrze muzeum, Poziomie 5, znajdziemy Woliery – niewielkie przestrzenie wystawiennicze przeznaczone dla mniejszych projektów. W tym miejscu dowiemy się co łączy prezentowane tu dzieła z rajskimi ptakami oraz będziemy mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w ćwiczeniu dotyczącym budowania znaczeń dzieł sztuki.

Zwiedzanie MWW kończymy na Poziomie 6, na którym znajduje się kawiarnia z rozległym tarasem widokowym, z którego podziwiamy panoramę Wrocławia, szukamy znajomych miejsc oraz rozpoznajemy punkty orientacyjne miasta. Po zwiedzaniu MWW wracamy do przestrzeni Beatiful Tube, by wykonać ćwiczenia odwołujące się bezpośrednio do treści poruszanych podczas oprowadzania.

Dodano:8.07.12 Udostępnij: Facebook, Twitter
Oprowadzenie przeznaczone jest dla grup maksymalnie 30 osobowych
Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja:
71 356 42 53
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Oprowadzanie po Poziomach 0,1,2,5,6 trwa 1h, koszt 30zł od grupy (nie obejmuje wejścia na wystawę główną – polecane przedszkolakom i klasom młodszym).

Oprowadzanie po wystawie znajdującej się na Poziomach 3 i 4 trwa 1h, koszt 30zł od grupy plus cena biletu wstępu (w przypadku grup szkolnych dla opiekuna wstęp bezpłatny).

Bilety: grupowy 7zł od osoby (min. 15 osób), ulgowy 5 zł, normalny 10 zł


Terminy: poniedziałki, środy, piątki w godzinach od 12:00–16:00 (godz. 16:00 możliwość wejścia ostatniej grupy). Oprowadzania mogą odbywać się również w języku angielskim.
The tour is designed for groups up to 30 people.

Advance telephone booking is necessary.
Magdalena Skowrońska 516556745
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

The tour in English around the ground, 1st, 2nd, 5th and 6th floors lasts one hour and costs 50PLN per group (the price does not include the main exposition entrance).

The tour in English around the exhibition on the 3rd and 4th floors lasts one hour and costs 50PLN per group plus the ticket price. Group ticket: 7PLN per person (min. 15 people), concessions 5PLN, normal 10PLN

Dates: Mondays, Wednesdays and Fridays between 12 and 4 pm (4pm – the last group can start the tour).
Plan 1 piętra schronu Plan of the1'st floor of shelter
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij