Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Oprowadzania dla grup zorganizowanych

Wizyta w Muzeum Współczesnym Wrocław niczym nie przypomina sennego podążania za przewodnikiem, którego monotonny głos oraz natłok informacji wprowadzają zwiedzających w letarg.

Zwiedzanie rozpoczynamy przed budynkiem MWW. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie – czym różni się on od znanych nam budowli? Wpatrujemy się także w widniejące na fasadzie dzieło sztuki i rozwiązujemy intrygującą zagadkę. Następnie przechodzimy na Poziom 0, gdzie oglądamy mniejsze ekspozycje czasowe oraz „Archiwum Jerzego Ludwińskiego” – stałą przestrzeń ekspozycyjno-badawczą łączącą elementy wstawy, archiwum i magazynu sztuki.

Spiralnymi schodami wchodzimy na Poziom 1 i tu niespodzianka! Kolorowa przestrzeń Beautiful Tube, designerska realizacja szwajcarskiego duetu L/B, zaprasza do aktywnego poznawania swego wnętrza. Dotykamy jej ścian oraz sufitu. Przemieszczamy się między kolorowymi kubikami, by na chwilę odpocząć i poczuć atmosferę niecodziennej aranżacji, rozmawiamy o emocjach wzbudzanych przez to niezwykłe otoczenie.

Tak przygotowani przechodzimy na Poziom 2, gdzie instalacja Samoobsługowe Muzeum rozbudzi naszą kreatywność poprzez możliwość samodzielnego „żonglowania elementami obrazu”, tutaj możemy poczuć się jak artyści i stworzyć własne dzieło sztuki.

Twórczo przygotowani wchodzimy na Poziom 3 i 4 by obejrzeć główną, aktualną wystawę. Brak tu miejsca na powłóczenie nogami. Oglądamy prezentowane dzieła i rozmawiamy o wybranych pracach. Budujemy słownik potrzebny do dyskutowania o sztuce współczesnej. Otwieramy się na wielość znaczeń prezentowanych prac i szukamy analogii w codziennym życiu.

Na kolejnym piętrze muzeum, Poziomie 5, znajdziemy wystawę czasową oraz drugą, stałą ekspozycję Muzeum Współczesnego – „Pojęciokształty” autorstwa Stanisława Dróżdża – dzieła poezji konkretnej na pograniczu literatury i sztuki, kompozycje wizualne zbudowane z układów liter i znaków typograficznych. Czy nie wyglądają już znajomo?

Zwiedzanie MWW kończymy na Poziomie 6, na którym znajduje się kawiarnia z rozległym tarasem widokowym, gdzie możemy podziwiać panoramę Wrocławia.

Po intensywnym spacerze ścieżkami schronu czas na aktywną zabawę, utrwalenie informacji i naukę zarazem. Quest muzealny rozbudzi waszą wyobraźnię i nie pozwoli się nudzić. Czas start!

Dodano:8.07.12 Udostępnij: Facebook, Twitter
Oprowadzenie przeznaczone jest dla grup maksymalnie 30 osobowych
Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja:
71 356 42 53
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Oprowadzanie po Poziomach 0,1,2,5,6 trwa 1h, koszt 30zł od grupy (nie obejmuje wejścia na wystawę główną – polecane przedszkolakom i klasom młodszym).

Oprowadzanie po wystawie znajdującej się na Poziomach 3 i 4 trwa 1h, koszt 30zł od grupy plus cena biletu wstępu (w przypadku grup szkolnych dla opiekuna wstęp bezpłatny).

Bilety: grupowy 7zł od osoby (min. 15 osób), ulgowy 5 zł, normalny 10 zł

Terminy: poniedziałki, środy, piątki w godzinach od 12:00–16:00 (godz. 16:00 możliwość wejścia ostatniej grupy). Oprowadzania mogą odbywać się również w języku angielskim.
The tour is designed for groups up to 30 people.

Advance telephone booking is necessary.
Magdalena Skowrońska 516556745
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

The tour in English around the ground, 1st, 2nd, 5th and 6th floors lasts one hour and costs 50PLN per group (the price does not include the main exposition entrance).

The tour in English around the exhibition on the 3rd and 4th floors lasts one hour and costs 50PLN per group plus the ticket price. Group ticket: 7PLN per person (min. 15 people), concessions 5PLN, normal 10PLN

Dates: Mondays, Wednesdays and Fridays between 12 and 4 pm (4pm – the last group can start the tour).
Plan 1 piętra schronu Plan of the 1st floor of shelter
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij