Wizyta w Muzeum Współczesnym Wrocław niczym nie przypomina sennego podążania za przewodnikiem, którego monotonny głos oraz natłok informacji wprowadzają zwiedzających w letarg.
Zwiedzanie rozpoczynamy przed budynkiem MWW. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie – czym różni się on od znanych nam budowli? Wpatrujemy się także w widniejące na fasadzie dzieło sztuki i rozwiązujemy intrygującą zagadkę. Następnie przechodzimy na Poziom 0, gdzie oglądamy mniejsze ekspozycje czasowe oraz „Archiwum Jerzego Ludwińskiego” – stałą przestrzeń ekspozycyjno-badawczą łączącą elementy wstawy, archiwum i magazynu sztuki.
Spiralnymi schodami wchodzimy na Poziom 1 i tu niespodzianka! Kolorowa przestrzeń Beautiful Tube, designerska realizacja szwajcarskiego duetu L/B, zaprasza do aktywnego poznawania swego wnętrza. Dotykamy jej ścian oraz sufitu. Przemieszczamy się między kolorowymi kubikami, by na chwilę odpocząć i poczuć atmosferę niecodziennej aranżacji, rozmawiamy o emocjach wzbudzanych przez to niezwykłe otoczenie.
Tak przygotowani przechodzimy na Poziom 2, gdzie instalacja Samoobsługowe Muzeum rozbudzi naszą kreatywność poprzez możliwość samodzielnego „żonglowania elementami obrazu”, tutaj możemy poczuć się jak artyści i stworzyć własne dzieło sztuki.
Twórczo przygotowani wchodzimy na Poziom 3 i 4 by obejrzeć główną, aktualną wystawę. Brak tu miejsca na powłóczenie nogami. Oglądamy prezentowane dzieła i rozmawiamy o wybranych pracach. Budujemy słownik potrzebny do dyskutowania o sztuce współczesnej. Otwieramy się na wielość znaczeń prezentowanych prac i szukamy analogii w codziennym życiu.
Na kolejnym piętrze muzeum, Poziomie 5, znajdziemy wystawę czasową oraz drugą, stałą ekspozycję Muzeum Współczesnego – „Pojęciokształty” autorstwa Stanisława Dróżdża – dzieła poezji konkretnej na pograniczu literatury i sztuki, kompozycje wizualne zbudowane z układów liter i znaków typograficznych. Czy nie wyglądają już znajomo?
Zwiedzanie MWW kończymy na Poziomie 6, na którym znajduje się kawiarnia z rozległym tarasem widokowym, gdzie możemy podziwiać panoramę Wrocławia.
Po intensywnym spacerze ścieżkami schronu czas na aktywną zabawę, utrwalenie informacji i naukę zarazem. Quest muzealny rozbudzi waszą wyobraźnię i nie pozwoli się nudzić. Czas start!
Published on:8.07.12 Oprowadzenie przeznaczone jest dla grup maksymalnie 30 osobowych.