Szukaj,
,

BIP,
Oprowadzanie po wystawie — Archipelag Podróżującej Galerii 23.11.14 (Niedziela), Woliery (V piętro), godz. 15.00, wstęp bezpłatny

Po wystawie Wacława Ropieckiego “Archipelag Podróżującej Galerii – Więcej Światła”, oprowadzi nas jej kurator Adam Sobota.

Ekspozycja opiera się głównie na fotografiach artysty z cyklu “Księga Podróżującej Galerii WIĘCEJ ŚWIATŁA!”. To tworzony już czwartą dekadę cykl dokumentujący różne osoby w trakcie oglądania aktualnego stanu tej właśnie “Księgi”. Wszystkie ukazane osoby i miejsca stanowią jakby archipelag spajany powinowactwem sztuki. Nie widzimy jednak dzieł sztuki ani też nie pretendują do nich fotografie dokumentujące – wraz z opisami – konkretne spotkania. Jednak to właśnie okazuje się najprostszą drogą do wskazania na bezinteresowne duchowe aspiracje ich uczestników.

Wystawa prezentuje też indywidualne dzieła Wacława Ropieckiego z różnych okresów – fotografie i kolaże – ale wskazuje przede wszystkim na jego ideę spotkań, których celem jest zabieganie “o bliższy międzyludzki kontakt” – jak wyraził to w tytule wystawy prac polskich artystów, którą zorganizował w Amsterdamie w 1985 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Dodano:17.11.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ