Szukaj,
,

BIP,
Oprowadzanie po wystawie — in progress 16.11.14 Niedziela, godz. 15.00, poziom 0, wstęp bezpłatny

Po wystawie oprowadzi nas jej kuratorka – Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka.

“in progress” to wybór instalacji, zapisów filmowych, wideo oraz fotografii z lat 1965-2012 z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz audiowizualne materiały kontekstowe ze zbiorów Centrum Sztuki WRO.

Wystawa proponuje spojrzenie na historię sztuki mediów z perspektywy wrocławskiej kolekcji, próbując zidentyfikować w zbiorach prace mogące służyć jako punkty węzłowe, wytyczające chronologię i budujące narracje wokół zagadnień kluczowych dla kształtowania się dziedziny, takich jak: wideo i multimedia, performans i sztuka akcji, czas, interaktywność i sieciowość.

Zakres wystawy poszerzony jest o wybór prac wideo udostępniony w formie aplikacji oraz materiały kontekstowe. Są to zapisy wywiadów z artystami sztuki nowych mediów, przeprowadzone m.in. przez Piotra Krajewskiego i Violettę Kutlubasis-Krajewską, a także Agnieszkę Kubicką-Dzieduszycką podczas Międzynarodowych Festiwali Wizualnych Realizacji Okołomuzycznych WRO, Monitora Polskiego, Biennale Sztuki Mediów WRO, oraz audycje telewizyjne realizowane przez WRO we współpracy z TVP S.A.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – serdecznie zapraszamy!

Dodano:12.11.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
fot. Małgorzata Kujda © MWW, 2014 photo by Małgorzata Kujda © MWW, 2014
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ