Szukaj,
,

BIP,
Oprowadzanie w j. angielskim po wystawie “Standby Painter” 18.05.18 (piątek), godz. 18.00, poziom 0, wstęp bezpłatny (Friday), 6.00 PM, level 0, free admission

W piątek 18 maja o godz. 18.00 w przestrzeni wystawy Amira Yatziva i Guya Slabbincka Standby Painter na poziomie 0 schronu przy pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie w języku angielskim, które poprowadzi Maggie Middleton, studentka wrocławskiej ASP.

W czasie oprowadzenia oraz dyskusji zostaną poruszone tematy związane z odtwarzaniem, wartością i posiadaniem dzieł sztuki przez pryzmat prezentowanych obiektów. Oprowadzenie będzie okazją do zastanowienia się nad prezentowanymi pracami oraz kontekstem ich powstania. Dyskusja będzie miała otwarty charakter dialogu. Całość odbędzie się w języku angielskim – gorąco zapraszamy!

Wartość przedmiotu wzrasta w momencie, kiedy zostanie on utracony. Zainteresowanie skradzionymi (i odzyskanymi bądź nie) dziełami sztuki jest niewspółmierne większe niż tymi, które obiektami kradzieży nigdy nie były. Ich historie trafiają do popkulturowego obiegu, są na różne sposoby odtwarzane i przetwarzane, a same dzieła reprodukuje się nieskończoną wręcz ilość razy. Tym samym stają się one częścią medialnego przepływu, który wynosi je daleko poza muzealne sale. Artyści Amir Yatziv i Guy Slabbinck centralnym motywem wystawy i pretekstem do zbudowania nowej narracji uczynili spektakularną kradzież obrazu Plaża w Pourville Claude’a Moneta z Muzeum Narodowego w Poznaniu w 2000 roku.

Czy obraz może opętać człowieka? Czy jest artystą ten, kto kopiuje „prawdziwego” artystę? Jaki jest współcześnie status oryginalnego dzieła sztuki? Jaka jest funkcja muzeum w udostępnianiu dóbr kultury? Do zadawania takich pytań skłaniają nas autorzy wystawy.

Więcej informacji o wystawie Standby Painter >>>

Maggie Middleton pochodzi z USA i specjalizuje się w grafice. Obecnie studiuje grafikę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Licencjat ze sztuki uzyskała w Oberlin College. Aktualnie pracuje nad cyklem poruszającym zagadnienie kamuflażu, zarówno w dosłownym rozumieniu maskowania się, jak i z perspektywy upolitycznienia i gender.

Dodano:30.04.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich, jednak należy odebrać bezpłatne bilety w kasie na parterze, tam również będzie miejsce zbiórki i spotkania z przewodnikiem Admission is free of charge, but you must collect a free ticked from the ticket office on the ground floor; this is also the meeting point with the guide. fot. Małgorzata Kujda photo by Małgorzata Kujda
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ