Przysięga i inne trudne słowa. Warsztat sensualny 05.07.17 (środa), godz. 18:00, przestrzeń wystawy, poziom 0 (Wednesday), 6 PM, exhibition space, ground floor

Sylwia Serafinowicz – kuratorka najnowszej wystawy Ewy Axelrad, tak rozpoczyna swój kuratorski tekst:
„Sztama” to ciekawe słowo. Pachnie podwórkową solidarnością. Słownik języka polskiego objaśnia je dość niewinnie jako „koleżeński lub przyjacielski układ z kimś, zobowiązujący do wzajemnej pomocy”. Jego niemiecki źródłosłów – der Stamm – oznacza plemię. Niemniej istnieje wiele przykładów, na które moglibyśmy się powołać, chociażby z dziedziny literatury, które analizują, jak to na pierwszy rzut oka pozytywne zjawisko solidarności przeradza się w zbiorową agresję.

W trakcie sensualnego warsztatu porozmawiamy o przyjaźni, braterstwie, kumplostwie i postaramy się zwrócić uwagę na zmysłową, niewizualną stronę tej artystycznej opowieści.

Tradycyjnie na integracyjne warsztaty sensualne zapraszamy szczególnie osoby z niepełnosprawnością wzroku.

Prowadzenie:
Magdalena Skowrońska i Bartek Lis

Dodano:22.06.17 Udostępnij: Facebook, Twitter
Przysięga i inne trudne słowa.
Warsztat sensualny
wokół wystawy Ewy Axelrad „Sztama”

Obowiązują zapisy (do 4.7.17):
b.lis@muzeumwspolczesne.pl

Liczba miejsc ograniczona

Szczególnie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wzroku
Oath and other difficult words.
Sensual workshop revolving around
Ewa Axelrad’s exhibition “Shtamah”

Please confirm your attendance
by sending an email to