Szukaj,
,

BIP,
Reżim piękna. Kobiecy krąg na wystawie “Stany skupienia” 24.04.19 (środa), godz. 18.00–19.30, 3. piętro, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy (Wednesday), 6.00–7.30 pm, 3rd floor, admission free, prior registration is necessary

Kobiece kręgi to cykl, w którym zainspirowane postawami artystek biorących udział w wystawie Stany skupienia, poruszamy aktualne i ważne dla nas problemy w bezpiecznej i wolnej od oceny przestrzeni. Podczas Kobiecych kręgów każda z nas jest ekspertką, wystarczy gotowość wysłuchania innych kobiet i dzielenia się własnym doświadczeniem. Formuła cyklu nawiązuje do “Kręgów kobiet” – nieformalnych spotkań, opartych na wymianie doświadczeń, wzajemnej inspiracji i wparciu, organizowanych przez kobiety na całym świecie.

Pretekstem do pierwszej rozmowy będzie cykl fotografii Pańcia Agaty Zbylut. Artystka w swojej pracy dokumentuje ślady pozostawiane przez zabiegi medycyny estetycznej, jakim się regularnie poddaje. Jak sama podkreśla, każdy autoportret konfrontował ją z rzeczywistością:

To patrzenie na siebie pokazuje mi jak się zmieniam – nie tylko fizycznie, ale również w sferze moich przekonań związanych ze sztuką, problemów, które są ważne i estetyk po które sięgam. Dziś jestem kobietą 40+ – dodaje artystka. – Coraz dokładniej dokonuję oględzin ciała, interesują mnie kliniki i cudowne zastrzyki. To również czas w którym zaczęłam wątpić. Z jednej strony wciąż jest we mnie niepokój, brak pewności – również do własnych decyzji, z drugiej w tak wielu sytuacjach już byłam, że wiem jak się sprawy potoczą. Jedyne co się zmienia to ja sama. Dlatego znów patrzę na siebie.

A Ty, w jaki sposób postrzegasz swoje ciało?
Co warunkuje tę ocenę?
Kto jest odpowiedzialny za nasze kompleksy? My same? A może współczesna kultura i mechanizmy rynkowe?
Jak wygląda XXI-wieczny kanon piękna i czy jest w nim miejsce na niedoskonałości?
Jak działa na Ciebie kolejna oferta warsztatów, dzięki którym możesz ulepszyć swoje ciało?
Jaki wpływ na Twoją samoocenę mają setki zdjęć “idealnych” kobiet przeglądanych każdego dnia na Instagramie?

W trakcie pierwszego spotkania w Kobiecym kręgu poświęconego Reżimowi piękna wspólnie poszukamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Tematy kolejnych spotkań:

Wokół kobiecej seksualności. Spotkanie przy pracy Dialectics of Subjection #4 Anetty Mona Chişy & Lucii Tkáčovej
8.05 (środa), godz. 18.00–19.30, 3. piętro
spotkanie przeznaczone dla pełnoletnich uczestniczek

Supermatki, superbohaterki. Spotkanie przy pracy Supermatka Elżbiety Jabłońskiej
15.05 (środa), godz. 18.00–19.30, 3. piętro

Dodano:10.04.19 Udostępnij: Facebook, Twitter
Prowadzenie:
Anna Krukowska

Wystawa oraz spotkanie
przeznaczone są
dla osób powyżej 15. roku życia.

Ilość miejsc ograniczona

Na wszystkie spotkania
obowiązują zapisy:
a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl

Wydarzenie towarzyszące
wystawie "Stany Skupienia"
Led by:
Anna Krukowska

Admission to the meeting
and exhibition is only for
people over 15 years old

Limited enrolment on a first-