Szukaj,
,

BIP,
Rozrusznik bez barier – warsztaty integracyjne (wiosna) 01.03.19–28.06.19

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów Rozrusznik bez barier. Zajęcia skierowane są do osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową w każdym wieku: zorganizowanych grup szkolnych oraz pacjentów ośrodków terapeutycznych.

Podczas tegorocznej edycji warsztatów weźmiemy pod lupę dzieła prezentowane na wystawach czasowych. Spotkania będą odbywać się w comiesięcznych odstępach, a każde dotyczyć będzie wybranego obiektu artystycznego. Po przeprowadzeniu dokładnej sekcji dzieła sztuki, przystąpimy do własnego działania plastycznego. Postaramy się stworzyć dzieło mimetyczne, aby przejść drogę procesu tworzenia zbliżoną do tej, którą przechodzi autor dzieła. Powstałe w ten sposób prace – kopie oryginału, przetworzone przez naszą wrażliwość i indywidualizm – zestawimy z pierwowzorem, aby przyjrzeć się relacji obydwu prac.

# 1 Szklane serce

Podczas marcowych warsztatów skupimy się na pracy Serce – interaktywnej rzeźbie prezentowanej na indywidualnej wystawie Beaty Stankiewicz-Szczerbik Superpozycje. Podczas zajęć porozmawiamy o dosłownym i symbolicznym znaczeniu serca. Zastanowimy się nad wyjątkowością tego organu i możliwością zapanowania nad tą niezwykłą pompą tłoczącą życiodajną krew i uczucia. Nie pominiemy także emocji i wrażeń z naszego ciała – zwrócimy uwagę na to, gdzie powstają, którędy się wydostają lub w których miejscach pozostają skłębione. W części warsztatowej zajęć stworzymy naśladujące pracę artystki dzieło w jego kolorystyce, znaczeniu i wrażeniu wizualnym, a następnie zestawimy je z oryginałem i przyjrzymy się ich wspólnej obecność w przestrzeni wystawy.

# 2 Geometria odręczna

Kwietniowe spotkanie poświęcimy wystawie malarstwa Ignacego Czwartosa Malarz Polski. Prezentowane w MWW dzieła zaskakują swoją wielowątkowością i dobrym rzemiosłem. Zwiedzając wystawę, poznamy inspiracje malarskie artysty, a podczas warsztatów postaramy się odtworzyć jego geometryczne fascynacje, aby następnie zaprezentować je i skonfrontować w przestrzeni wystawy z pracami malarza.

Szczegółowe informacje o kolejnych spotkaniach wkrótce!

Dodano:22.02.19 Udostępnij: Facebook, Twitter
Prowadzenie warsztatów:
Joanna Sekuła

Spotkania są bezpłatne,
ale obowiązuje
rezerwacja telefoniczna:

Czas trwania 1,5 h

Terminy do uzgodnienia
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ