Szukaj,
,

BIP,
MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Centrum Działań Artystycznych 27.04.18 (piątek), godz. 17.00–18.30, 1 piętro, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny (Friday), 5.00–6.30 PM, 1st floor, Beautiful Tube, free admission

Najbliższe spotkanie dyskusyjne w ramach Centrum Działań Artystycznych odbędzie się wyjątkowo w piątek – 27 kwietnia w godz. 17.00–18.30. Spotykamy się w Beautiful Tube na 1. piętrze MWW.
Kwietniową prezentację poprowadzi Sebastian Huczyński – porozmawiamy o wystawie dyplomowej studentów krakowskiej ASP, konfrontując ją z ostatnio omawianą ekspozycją MY’17. Serdecznie zapraszamy! Więcej szczegółów już wkrótce!

———————

Jeśli nie ukończyłeś jeszcze 30. roku życia, studiujesz dowolny kierunek na wrocławskiej ASP lub historię sztuki, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim i masz ochotę współtworzyć wrocławskie środowisko artystyczne skupiające młodych twórców i teoretyków sztuki, zgłoś się do Centrum Działań Artystycznych.

Naszym nadrzędnym celem jest wykreowanie przestrzeni permanentnej dyskusji o sztuce, budowanie świadomego grona zaangażowanych osób współdziałających na polu sztuki współczesnej, wymiana poglądów na tematy związane z kulturą, stawianie pierwszych kroków dążących do wspólnych projektów kuratorskich.

Dzięki udziałowi w cyklicznych spotkaniach CDA dostaniesz szansę realnego uczestnictwa w kulturze, wypowiadania się w otwartych debatach podczas spotkań z artystami, kuratorami i krytykami, recenzowania wystaw, formułowania autorskich tekstów oraz wyrażania własnych opinii na tematy związane nie tylko ze sztuką współczesną, ale również z ważnymi aspektami społecznymi. Dodatkowo będziesz miał okazję zapoznać się i pracować z kolekcją dzieł sztuki gromadzoną sukcesywnie przez Muzeum Współczesne Wrocław.

Jeśli zajęcia akademickie nie dają ci poczucia satysfakcji i spełnienia, a marzy ci się realne wejście w pole artystycznego dyskursu, Centrum Działań Artystycznych jest właściwym miejscem, aby w pełni uczestniczyć w świecie sztuki współczesnej. Głównym tematem, wokół którego będzie koncentrować się działalność CDA podczas spotkań z zaproszonymi gośćmi, będzie środowisko artystów wrocławskich od lat 60. XX w. do teraz. Natomiast podczas spotkań w kawiarni będziemy rozmawiać o najnowszych tendencjach w sztuce aktualnej oraz reagować na ważne tematy społeczne i polityczne, dekonstruować zastane pojęcia historii sztuki i rozszerzać pole tematów akademickich na nowe dziedziny.

Efektem niemal rocznej współpracy teoretyków i praktyków będzie wspólny projekt kuratorski polegający na stworzeniu instalacji w przestrzeni publicznej.

———————

STUDENCKIE CZWARTKI W MWW

Oferta dla studentów wszystkich kierunków obejmuje:
– bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy (w każdy czwartek),
– bezpłatne pokazy filmów (w wybrane czwartki),
– zniżkę 10% w CAFÉ MUZEUM (na wybrane produkty, za okazaniem legitymacji studenckiej, w każdy czwartek).

Dodano:20.12.17 Udostępnij: Facebook, Twitter
il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej il. Patrycja Mastej fot. Małgorzata Kujda Photo by Małgorzata Kujda
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij