Warsztaty dla grup zorganizowanych – jesień 14.09.15–07.12.15 Będzie Jest Było, Edukacja, Warsztaty

W kolejnym cyklu warsztatowym będziemy kontynuować nasze zainteresowanie związkami natury i sztuki. Proponujemy Państwu trzy spotkania poświęcone tematyce związanej z ziemią. Kontekstem działań warsztatowych będą dwie wystawy w MWW: „Nowa sztuka dla nowego społeczeństwa” – wystawa współczesnej sztuki chorwackiej z kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej w Zagrzebiu oraz wystawa „W Ziemi”, będąca kolejną odsłoną instalacji interaktywnej wrocławskiej artystki Patrycji Mastej w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum.

Na pierwszym spotkaniu przyjrzymy się ziemi, gdy ta przygotowuje faunę i florę do zimowego letargu. Zaobserwujemy wizualne bogactwo zwykle niezauważanych przez nas przemian, które mają miejsce w głębszych partiach gleby. Przyjrzymy się fascynującym, również pod względem wizualnym, procesom życiowym zachodzącym w ziemi. Pobudzimy wyobraźnię, aby zaobserwować to,
co niewidzialne gołym okiem, a następnie nadamy wizualną formę naszym wyobrażeniom, podczas twórczej zabawy z różnorodnością świata organicznego. Będziemy mieli okazję do wykreowania kolorowego, tajemniczego „Sekretu”, który stanie się częścią podziemnego bogactwa zielonej przestrzeni wokół MWW.

Podczas drugiego spotkania odwiedzimy wystawę „Nowa sztuka dla nowego społeczeństwa”
i przyjrzymy się temu, jak artyści chorwaccy wykorzystują inspiracje tematycznie bliskie ziemi.
Trzecie spotkanie będzie obejmowało animowaną zabawę w przestrzeni interaktywnej Samoobsługowego Muzeum, której tegoroczna edycja nosi nazwę „W Ziemi”. Skupimy się na wielozmysłowej kreacji – będzie nas interesowało nie tylko to, co widzialne, lecz zaktywizujemy się także poprzez dźwięk, dotyk, ruch, a może również smak.

Prosimy o wybór terminów (po jednym z każdego bloku spotkań) i rezerwację telefoniczną:
tel. 501 466 319 (Joanna Sekuła)

I Spotkanie
Czas przemian niewidzialnego – procesy życiowe pod ziemią.
14.09.2015, 21.09.2015, 28.09.2015, 05.10.2015

II Spotkanie
„Nowa sztuka dla nowego społeczeństwa”.
Analiza wybranych dzieł sztuki.

12.10.2015, 19.10.2015, 26.10.2015, 02.11.2015

III Spotkanie
Działanie w przestrzeni interaktywnej instalacji
„W Ziemi” autorstwa Patrycji Mastej.

09.11.2015, 16.11.2015, 23.11.2015, 30.11.2015

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Dodano: 8.09.15 Udostęnij: Facebook, Twitter
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzenie zajęć
i opracowanie prelekcji: Joanna Sekuła

Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej
The programme is co-funded by the Ministry of Culture and National Heritage.

Workshop and introduction delivery: Joanna Sekuła

Development of the educational tools: Patrycja Mastej