Szukaj,
,

BIP,
WARSZTATY DLA SZKÓŁ – WIOSNA 11.03.13–14.06.13

Wiosenne poniedziałkowe warsztaty to łącznie 12 spotkań realizowanych w okresie od marca do czerwca 2013 roku. Do udziału zapraszamy grupy zorganizowane.

Uczestnicy będą mogli wybrać jeden z następujących tematów:
NATURA STRUKTURY
KOMUNIKACJA NAPIĘĆ
SIŁA SZAROŚCI
DYNAMICZNE NARRACJE
PPRZEBUDOWA OBRAZU
MIASTO ZNAKÓW

Warsztat rozpoczynamy od atrakcyjnej prelekcji ilustrowanej wybranymi dziełami z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, na podstawie których zaznajamiamy uczestników z wybranym zagadnieniem. Kolejne 60 minut przeznaczamy na ćwiczenia manualne, które w nie zawsze oczywisty sposób otwierają na rozumienie podstawowych pojęć plastycznych. Podczas ćwiczeń pytamy o cel podjętych działań artystycznych, bez zatracania ich spontanicznego charakteru. Dyskutujemy powstałe dzieła i rozmawiamy o ścieżce twórczej podjętej przez każdego z uczestników. W trakcie zajęć budujemy także słownik potrzebny do sprawnego wypowiadania się na temat sztuki współczesnej. Efektem twórczej zabawy są zindywidualizowane prace, które mimo iż wykonane tą samą techniką, pozwalają dostrzec ich artystyczną wyjątkowość.

Terminy: poniedziałki, godz. 10.30, zajęcia trwają 90 min., wstęp wolny, ale konieczna rezerwacja miejsc
zapisy: Joanna Sekuła, tel. 501 466 319, edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Maksymalna wielkość grupy: 30 osób.
Scenariusz i prowadzenie zajęć: Joanna Sekuła

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodano:27.02.13 Udostępnij: Facebook, Twitter