Szukaj,
,

BIP,
Wokół seksualności. Kobiecy krąg na wystawie “Stany skupienia” 08.05.19 (środa), godz. 18.00–19.30, 3. piętro, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy (Wednesday), 6.00–7.30 pm, 3rd floor, admission free, prior registration is necessary

Kobiece kręgi to cykl, w którym zainspirowane postawami artystek biorących udział w wystawie Stany skupienia, poruszamy aktualne i ważne dla nas problemy w bezpiecznej i wolnej od oceny przestrzeni. Podczas Kobiecych kręgów każda z nas jest ekspertką, wystarczy gotowość do wysłuchania innych kobiet i dzielenia się własnym doświadczeniem. Formuła cyklu nawiązuje do “Kręgów kobiet” – nieformalnych spotkań, organizowanych przez kobiety na całym świecie, opartych na wymianie doświadczeń, wzajemnej inspiracji i wparciu.

Pretekstem do kolejnej rozmowy będzie praca Dialektyka podległości #4 duetu Anetta Mona Chişa & Lucia Tkáčová. W swoim wideo artystki leżąc w łóżku, śmieją się i rozmawiają o seksualnej atrakcyjności głów państw. Sytuacja, w której młode i atrakcyjne kobiety oceniają mężczyzn u władzy przez pryzmat ich seksowności, jest nie tylko odwróceniem relacji uznawanej za naturalny stan rzeczy. Co więcej, artystki pokazują jak wbrew pozorom łatwe i codzienne, choć publicznie nieujawniane, jest ocenianie mężczyzn przez kobiety jedynie pod kątem ich atrakcyjności.

Podczas kolejnego spotkania, zainspirowane szczerością artystek porozmawiamy o stereotypach wokół kobiecej seksualności. Przyjrzymy się językowi oraz sposobom mówienia o naszym ciele i zastanowimy się czy damska przyjaźń stwarza możliwość do swobodnej rozmowy o seksie. A może częściej towarzyszy nam poczucie osamotnienia? Czego się wstydzimy? Co może nas powstrzymywać przed szczerością? Czy rozmowa o seksie może być zabawą? Jak często dajemy sobie do niej prawo? I czy podobnie jak duet Chitka, bez skrępowania oceniamy mężczyzn przez pryzmat ich atrakcyjności fizycznej? To tylko część pytań, do których prowokują nas artystki i nad którymi wspólnie zastanowimy się podczas kolejnego spotkania w kobiecym kręgu.

Temat trzeciego spotkania:

Supermatki, superbohaterki. Spotkanie przy pracy Supermatka Elżbiety Jabłońskiej
15.05 (środa), godz. 18.00–19.30, 3. piętro

Dodano:24.04.19 Udostępnij: Facebook, Twitter
Prowadzenie:
Anna Krukowska

Spotkanie przeznaczone jest
dla osób powyżej 18. roku życia.

Ilość miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy:
a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl

Wydarzenie towarzyszące
wystawie "Stany Skupienia"
Led by:
Anna Krukowska

Admission to the meeting
is only for people
over 18 years old

Limited enrolment on a first-
-come first-served basis: