Szukaj,
,

BIP,
Współczesny fotoamator. Warsztaty fotograficzne z Karolem Krukowskim 20.01.18 (sobota), godz. 13.00–18.00, 1 piętro, wstęp bezpłatny (Saturday), 1 PM–6 PM, 1st floor, free admission

UWAGA, LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ WYCZERPANY!

Współczesny fotoamator częściej kojarzy negatyw z funkcją w programie do obróbki zdjęć, niż z materiałem światłoczułym. Tymczasem to od negatywu wszystko się zaczęło. W początkach fotografii wywołana błona światłoczuła przyciągała większą uwagę niż sama odbitka.

Podczas warsztatów, zainspirowani poradami Elżbiety Tejchman, których na łamach miesięcznika “Fotografia” udzielała początkującym fotografom, wcielimy się w fotoamatorów sprzed ery cyfrowej. Naświetlimy negatyw i wywołamy go, aby następnie poddać różnym manipulacjom – kopiowaniu, retuszowaniu czy powiększaniu. Na uczestników warsztatów będzie czekał specjalnie przygotowany zeszyt z wycinkami ze starych gazet i podręczników, który – wzbogacony o efekty naszej pracy – stanie się unikatowym obiektem-zeszytem fotoamatora.

Karol Krukowski (ur.1980) – fotograf, fotoedytor i nauczyciel. Zajmuje się realizacją fotografii w różnych obszarach artystycznych, w szczególności w relacji z tekstem. Prowadzi warsztaty dotyczące fotografii i strategii wydawniczych.
Projekt “Przejście” >>>
cargocollective.com/Karolkrukowski >>>

Partnerzy wydarzenia:
oficynaperyferie.pl
– Sklep fotograficzny – F.H. Piotr Krudowski
Al. Jana Kasprowicza 111, 50-001 Wrocław

Dodano:3.01.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Warsztat skierowany do uczestników powyżej 16. roku życia

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (do 18.01): a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl

Wydarzenie towarzyszące wystawie "Miesięcznik Fotografia 1953–1974"
The workshop is addressed to participants over 16 years old

Limited enrolment, prior registration required (by 18.01): a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl