MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
„Niech inni nie marzną” – czyli po co antropolożce kamera 25.11.15 Dyskusja, Film 25.11.15 (środa), godz. 18, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny 25.11.15 (Wednesday), 6 PM, Beautiful Tube, free admission

Film, który zostanie zaprezentowany podczas spotkania jest drugą wersją pierwotnej wersji filmu, która nigdy nie została ukończona i jednocześnie alternatywną wersją historii już raz opowiedzianej w innym filmie. Powstawał przez dwa lata samodzielnej, niezależnej pracy antropolożki – jako zwieńczenie kilkuletnich badań terenowych na temat filmu społecznie zaangażowanego w schronisku dla bezdomnych mężczyzn we Wrocławiu, wśród członków amatorskiej grupy filmowej Cinema Albert Production.
 
Film opowiada o Walusiu, Leszku i Darku – bezdomnych i kierowniku schroniska – którzy poprzez swoją działalność filmową odważyli się spróbować zmienić stereotypowe myślenie o bezdomności. To próba unaocznienia tej zmiany, ale i wielu aspektów historii samego spotkania, procesu i relacji – zachodzących między nimi – a także tych na linii antropolog–uczestnik badań terenowych. W końcu to również chęć przekroczenia typowego dla tradycyjnej wersji nauki „klinicznego spojrzenia” na rzeczywistość społeczną i eksperyment w zakresie poszukiwania alternatywnego, antropologicznego głosu.
 
Pokaz filmu poprzedzać będzie krótkie wprowadzenie Iwony Morozow. Po filmie przewidziana jest również dyskusja.
 
Iwona Morozow – redaktorka naukowego czasopisma „Tematy z Szewskiej”, doktorantka Studiów Nauk o Kulturze na Uniwersytecie Wrocławskim, w ramach których przygotowuje dysertację: „Film społecznie zaangażowany. Antropologiczne refleksje i praktyka”. Urodzona 4 lipca, miłośniczka amerykańskiego kina (tego mniej i bardziej popularnego), science-fiction, humoru braci Coen, Monty Pythona i zbyt wielu współczesnych seriali. Kolekcjonuje filmy, nie gardząc też filmowymi gadżetami.
 
 

Kurator debat Curator of the debates Bartek Lis Dodano: 12.11.15 Udostęnij: Facebook, Twitter
Pokaz filmu i spotkanie z Iwoną Morozow Film screening and discussion with Iwona Morozow il. Zbigniew Majchrzak, "...z planu" il. Zbigniew Majchrzak, "...z planu"
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij