Komunikat Rady Muzeum Współczesnego Wrocław Komunikat

Rada Muzeum Współczesnego Wrocław na posiedzeniu w dniu 29 października 2016 roku pozytywnie zaopiniowała wykonanie planu MWW za rok 2015 oraz plany na rok 2017.

Z ogromnym niepokojem stwierdzamy, że nadal nieznane są zamierzenia organizatora wobec Muzeum Współczesnego Wrocław — instytucji, która przez kilka lat swej intensywnej działalności trwale wpisała się w krajobraz kulturalny Wrocławia i Polski, działając równie mocno lokalnie, jak i na skalę międzynarodową. Dzięki ogromnej pracy, profesjonalizmowi i zaangażowaniu udało się dyrektorce Dorocie Monkiewicz z pomocą całego zespołu zbudować instytucję o mocnym, wyrazistym charakterze, konsekwentnie tworzącą jedną z czterech międzynarodowych kolekcji sztuki współczesnej w Polsce.

Ponieważ nieznane są zarówno tryb i harmonogram, jak również kryteria konkursu na dyrektora i wyboru sądu konkursowego, Rada przychyla się do propozycji członków AICA oraz przedstawicieli ASP, by w najbliższym czasie zorganizować debatę Muzeum Współczesne Wrocław — 5 lat. I co dalej?, na którą oprócz środowisk artystycznych i przedstawicieli organizatora, zaproszeni zostaną także aktywiści i mieszkańcy Wrocławia.

Wrocław, 29.10.2016

Dodano: 4.11.16 Udostęnij: Facebook, Twitter