Sztuka w kontekście. Przestrzeń poszukiwań – przestrzeń eksperymentu 24.09.15 Dyskusja, Projekcja (czwartek), godz. 18.00, Beautiful Tube, wstęp wolny (Thursday), 6 PM, Beautiful Tube, free admission

Prezentacja działalności międzynarodowej platformy artystycznej AADK Spain, która rozwija projekty oparte na współczesnych praktykach poszukiwań i kreacji artystycznej, oraz jednego z głównych projektów AADK Spain – rezydencji artystycznej Centro Negra w miejscowości Blanca w Hiszpanii (region Murcia)

Projekcja filmu “730 Dias” (730 dni) dokumentującego prace powstałe na przestrzeni pierwszych 2 lat działalności rezydencji artystycznej Centro Negra
reżyseria: Abraham Hurtado, realizacja: Pablo López Jordán, czas trwania 30 min.

Centro Negra jest innowacyjną, społecznie zaangażowaną platformą poszukiwań artystycznych, której celem jest stworzenie miejsca dla eksperymentu i działań poruszających tematy związane z ciałem, terytorium, relacją z przestrzenią.

AADK Spain zapewnia miejsce dla refleksji i kreacji dla artystów i teoretyków pracujących na styku obszarów sztuki, socjologii, studium lokalnych społeczności.

Łącząc te tematy z kontekstem miejsca, AADK Spain wspiera decentralizację kultury, dostępność sztuki współczesnej na obszarach peryferyjnych, uznając wieś Blanca i jej otoczenie za integralną przestrzeń swej działalności.

AADK Spain, współpracuje z międzynarodową siecią partnerów, przyczyniając się do rozpowszechniania tworzonych przez uczestników rezydencji Centro Negra projektów. Prezentacje te często wykraczają poza klasyczny format wystaw sztuki.

www.aadk.es

Dodano: 17.09.15 Udostęnij: Facebook, Twitter
Prowadzący:

Abraham Hurtado
Elena Azzedin
Kris Limbach
Moderators:

Abraham Hurtado
Elena Azzadin
Kris Limbach
AADK Spain – rezydencja artystyczna Centro Negra. Grafika - Lucia Szych AADK Spain Residency at Centro Negra. Artwork by Lucia Szych